Wydanie nr 21 z dnia 24.05.2018

Dwulatek przestał oddychać * Podpity turysta wypadł z okna

GÓRSKIE AKCJE

Tylko jednego dnia w Beskidzie Żywieckim doszło do dwóch dramatycznych zdarzeń. Dwuletni chłopczyk przestał nagle oddychać, a podpity turysta… wypadł z okna schroniska.

 

 

 

 


Koszarawa: afera budowlana w GOK-u

POKOJE NIELEGALNE!

Pięknie wyremontowany i reklamujący się możliwością wynajęcia noclegów Gminny Ośrodek Kultury w Koszarawie nie ma prawa użytkować części pokoi w swoim budynku! I to od sześciu lat! Tak przynajmniej twierdzą strażacy i inspekcja budowlana.

 

 

 


Nie milkną echa awarii w Żabnicy

CO Z TĄ WODĄ?

Pod koniec września ubiegłego roku w Żabnicy przy deszczowej nawałnicy pojawiły się problemy z ujęciem wody. Ze służbowych zapisków pracowników wynika, że doszło do zaniedbań i zagrożenia braku wody w ujęciu! Sprawa ujrzała światło dzienne kilka tygodni temu.


Miały się paść na Grojcu, ale…

Z OWIEC WYSZŁY NICI

Wiele wskazuje na to, że z pomysłu wprowadzenia owiec na górę Grojec w Żywcu nic nie wyszło.

 

 

 

 

 


Cisiec: kto to zrobił?

BEZCZELNOŚĆ!

Głupota to w tym przypadku zbyt słabe określenie… W Ciścu w nocy z środy na czwartek, z 16 na 17 maja, ktoś podrzucił tony śmieci. I to nie byle jakich!

 

 

 

 


Jeleśnia: po aferze z kamerami w toalecie

PODGLĄDANIE UMORZONE

Jest wyrok sądu w sprawie głośnej afery z kamerą i podglądaniem w toalecie w Jeleśni! Sąd warunkowo umorzył sprawę wobec prezesa spółki Zakład Gospodarki Komunalnej w Jeleśni na okres dwuletniej próby.


Co ważniejsze: Bystra czy Wieprz?

WOŁANIE O CHODNIK

Mieszkańcy Wieprza od dłuższego czasu skarżą się, że coraz trudniej jest im przejść odcinkiem drogi powiatowej od wysokości skrzyżowania z ulicą Miodową do sklepów tak zwanej „Gosposi”.

 

 

 

 

 


Szykuje się powiatowa rewolucja

OKRĘGI PO NOWEMU?

O jednego radnego powiatowego mniej w Żywcu, a gminy Łodygowice i Węgierska Górka jako odrębne okręgi. To wstępne założenia przy nowym podziale okręgów wyborczych do Rady Powiatu Żywieckiego.


Czy Glinka się doczeka?

JEST SZANSA NA BOISKO

Władze gminy Ujsoły przymierzają się do wybudowania boiska sportowego oraz terenu rekreacyjnego z placem zabaw w Glince. Gdyby się udało, dla mieszkańców byłoby to jedno z większych wydarzeń w historii ich miejscowości.

 

 

 


Jeleśnia: napięta sytuacja w dawnym Delphi

ZASTRAJKOWALI

Przez prawie dwie godziny strajk ostrzegawczy w zakładach Aptiv (dawna nazwa – Delphi) w Jeleśni prowadziła NSZZ „Solidarność”. Związkowcy domagają się podwyżki.


Łękawica: weekend z folklorem

ROZŚPIEWANE GOSPODYNIE

W weekend 19-20 maja w amfiteatrze w Łękawicy odbyła się niezwykle barwna i rozśpiewana impreza „Regionalne Spotkania z Tradycją – Przegląd Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich”.

 

 

 

 

 


Władze dogadały się z wędkarzami

RYBNY SOJUSZ

Po wcześniejszych ostrych wymianach zdań, władze miejskie Żywca doszły do porozumienia z Okręgowym Polskim Związkiem Wędkarskim w Bielsku-Białej. Zadeklarowano współpracę przy odbudowie populacji ryb w Sole.


Łodygowice – Czechy – Włochy – …

TYMEK W DRODZE DO FORMUŁY

Tymek Kucharczyk z Łodygowic ma zaledwie 12 lat, a w kartingu odniósł już tyle sukcesów, że często bywa określany jako następca Roberta Kubicy.

 

 

 

 


Medale z Pucharu Europy

BRAWO, KAROLINA!

Z medalami srebrnym i brązowym wróciła Karolina Jurasz, reprezentantka Łucznika Żywiec, z włoskiego Rovereto, gdzie odbyły się zawody Pucharu Europy Juniorów w łucznictwie.

E-wydanie