Wydanie nr 05 z dnia 31.01.2019

Kwasy z kwaśnicą

ZUPA SIĘ ROZLAŁA

Oj, narobił się niezły kwas z… kwaśnicą w Żywcu. Stowarzyszenie Światowa Loża Smakowania Beskidzkiej Kwaśnicy twierdzi, że burmistrz Antoni Szlagor zabronił udostępnienia terenu amfiteatru Pod Grojcem na coroczną imprezę Światowy Festiwal Kwaśnicy. Stowarzyszenie zarzuca burmistrzowi, że w ten sposób niszczy imprezę i promocję miasta. Z kolei burmistrz mówi, że Stowarzyszenie zalega z płatnościami wobec Miejskiego Centrum Kultury, a w dodatku wysuwa bezpodstawne żądania i dlatego nie widzi on dalszej możliwości współpracy.

 


Maturzyście tańczyli na żywieckim Rynku

POLONEZ NA SZCZĘŚCIE

Już po raz czwarty maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu odtańczyli poloneza na żywieckim Rynku.

 

 

 


Rajcza i goście bawili się na całego

TO BYŁO RAJDOWANIE!

Kilkaset osób z różnych stron Polski, a także grupy ze Słowacji i Republiki Czeskiej, zawitało do Rajczy na 51. Narciarski Rajd Chłopski. Śniegu nasypało dostatkiem, przez co zabawa sportowa była wyśmienita.

 

 

 

 


Niebezpieczne drogi Żywiecczyzny

TAM JEST NAJGORZEJ

Droga wojewódzka nr 945 Żywiec – Jeleśnia – Korbielów to najbardziej niebezpieczny trakt na Żywiecczyźnie pod względem zdarzeń drogowych.

 

 


Ślemień: wielkie otwarcie krótkiego chodnika

ALE IMPREZA!

Nie milkną echa sławetnego już otwarcia i poświęcenia chodnika przy drodze powiatowej w Ślemieniu. Wydarzenie, na które wydano 350 zł, przybrało wręcz niesamowitą rangę z uwagi na dużą frekwencję polityków związanych z PiS. Ale zabrakło poseł i byłej wójt gminy Ślemień Małgorzaty Pępek. Dlaczego?

 

 


Kupczak na fali

ŻYCIOWY WYNIK!

Kapitalnie spisał się Szczepan Kupczak z Juszczyny podczas Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W Trondheim osiągnął najlepszy rezultat w swojej karierze!


„Dziady” rządziły w Żywcu, teraz czas na Milówkę

FINISZ ŻYWIECKICH GODÓW

Przed nami ostatni weekend z 50. Żywieckimi Godami, czyli Przeglądem Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych. Tym razem niezwykle widowiskowa część w plenerze przeniesie się do Milówki.

 

 


Policyjni supermeni

BOHATEROWIE NA PEŁEN ETAT

Jako pierwsi byli na miejscu pożaru. Z domu zasnutego kłębami dymu uratowali dwoje mieszkańców i ich psa, po czym zabrali się do akcji gaśniczej. To nie pierwszy raz, gdy dwaj policjanci z Kobiernic, po godzinach strażacy-ochotnicy z Żywieccyzny, dokonują bohaterskich czynów dzięki umiejętnościom i doświadczeniu z różnych dziedzin.


Zostały tylko zgliszcza

POŻAR W PEWLI WIELKIEJ

Kolejny budynek gospodarczy poszedł z dymem.

E-wydanie