Wydanie nr 1 z dnia 5.01.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Śmierć na drodze * Damski bokser w areszcie * Recydywista z serią włamań

PŁONĄCA LIPA

27 grudnia na drodze ekspresowej S1 w rejonie Pietrzykowic samochód osobowy uderzył w barierkę rozgradzającą jezdnię. Ranna została jedna osoba, którą przewieziono do szpitala. Natomiast w czwartek, 30 grudnia, przy ulicy Piekarskiej w Łodygowicach doszło do niecodziennego pożaru. Zapaliła się tam wysoka na około 10 metrów lipa.


Gmina Radziechowy-Wieprz: jak to jest z tą spalarnią?

NIEPOKÓJ I POGŁOSKI

W ostatnich tygodniach niemałe zamieszanie w gminie Radziechowy-Wieprz wywołały pogłoski, że w Wieprzu trwają jednak przygotowania do budowy spalarni/ciepłowni. Co na to władze gminne?


Gmina Rajcza: mieszkaniec do urzędników

PISAĆ BEZ BŁĘDÓW!

Jeden z mieszkańców wysłał niecodzienny wniosek do Urzędu Gminy Rajcza. Chce, by urzędnicy poprawili w swoich pismach nie tylko szatę graficzną, ale i błędy ortograficzne. Coś musi być na rzeczy, skoro rację mieszkańcowi przyznała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji oraz Rada Gminy…


Radziechowy: zagryzione kury

PROBLEM Z LISAMI

Sołtys Radziechów Janina Tlałka alarmuje, że w rejonie ulicy Bukowej pojawiły się lisy, które zagryzają kury. Zwierzęta te pojawiają się na ulicy nawet w biały dzień.


W Żabnicy nie mogą się doczekać

CO Z BUDYNKIEM NA KULTURĘ?

Część mieszkańców Żabnicy uważa, że w ich miejscowości już dawno temu powinien powstać budynek z przeznaczeniem na cele kulturalne, ale taki z prawdziwego zdarzenia.


Ujsoły: pytania o listę zapisów

DLA KOGO TE MIESZKANIA?

Czy w Urzędzie Gminy Ujsoły pojawiła się już lista przyjęć w sprawie przydziału mieszkań socjalnych, które mają powstać w przebudowywanym budynku po byłym hotelu i restauracji „Myśliwska”? To informacje, które krążą wśród mieszkańców. Co na to władze gminne?


Ścieżki rowerowe i infrastruktura turystyczna

SZANSA DLA JEZIOR

Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Żywiec wraz z gminami Czernichów i Łodygowice przygotowują projekt zagospodarowania brzegów jezior Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Powstać mają ścieżki rowerowe i infrastruktura turystyczna.


JUKACE PRZYWITALI NOWY ROK

Tradycyjnie w Żywcu, w samo południe 1 stycznia, kolędnicy z zespołu Jukace, z żywieckiej dzielnicy Zabłocie, wbiegli do połowy mostu na Sole.


BRAZYLIJCZYCY W ŁUCZNIKU

Łucznik Żywiec poinformował, że prowadzi sekcję piłki nożnej, którą jeszcze we wrześniu 2021 roku zarejestrowano w Śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Drużyna piłkarska będzie opierała się w większości na brazylijskich uczniach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu.