Wydanie nr 1 z dnia 7.01.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Milówka: NFZ rozwiązał kontrakt

KARDIOLOGIA ODRZUCONA

Z dnia na dzień przychodnia lekarska Medyk w Milówce, która jest jedną z największych na Żywiecczyźnie, straciła kontrakt na prowadzenie poradni kardiologicznej. Taka decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia zaskoczyła sporą rzeszę pacjentów.


Pracowite dni strażaków i policjantów

NARWANY SŁOWAK, OSIOŁ NA „WYCIĄGU”

Bardzo źle zakończył się gościnny występ na Żywiecczyźnie dla 26-letniego obywatela Słowacji, który na jednej ze stacji paliw dokonał rozboju, a później podczas ucieczki spowodował kolizję w Ciścu.


ZZOZ w Żywcu do likwidacji

KLAMKA ZAPADŁA

Radni powiatu żywieckiego zdecydowali o likwidacji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, która ma potrwać do 30 kwietnia 2022 roku. Ale wcześniej prowadzone przez ZZOZ przychodnie lekarza rodzinnego i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z Żywca trafić mają pod skrzydła firmy InterHealth Canada, a pogotowie do spółki Żywiec Ambulans Serwis.


Zmarł wiceprzewodniczący

POŻEGNANIE JANA FUŁATA

W czwartek, 31 grudnia, zmarł Jan Fułat, wiceprzewodniczący Rady Gminy Węgierska Górka.

 

 

 

 

 

 

 


Spółka Beskid uzupełniła wnioski

WRÓCIŁ TEMAT SPALARNI

Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość bije na alarm, podkreślając, że spółka komunalna Beskid Żywiec i tajemniczy inwestor nadal forsują uzyskanie pozwoleń na budowę spalarni/ciepłowni w żywieckich dzielnicach Kabaty i Sporysz.

 

E-wydanie