Wydanie nr 10 z dnia 08.03.2018

SZUKAMY NAUCZYCIELI IDEALNYCH

Znasz takich? Zgłoś ich do plebiscytu „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”!

Trwa „Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia kandydatów. Formularza zgłoszeniowego szukajcie na łamach tygodnika!

 


BYŁ I ZNIKNĄŁ

Żywiec: gdzie ten budżet obywatelski?

W 2015 roku z wielkim szumem wprowadzono w Żywcu budżet obywatelski. W trakcie głosowania pojawiły się jednak kontrowersje. Władze miasta obiecywały, że budżet powróci w 2017 roku, ale do dzisiaj go nie ma. Dlaczego?


GEHENNA NA CO DZIEŃ

Łękawica: nie poddaje się

Cały czas poddawana jest chemioterapii, codziennie łyka garść bardzo mocnych tabletek przeciwbólowych. Rak zaatakował dwa i pół roku temu. Najpierw jedną pierś, potem skórę, później drugą pierś. Dla 45-letniej łękawiczanki Barbary Jakubiec każdy dzień to cierpienie. I walka.

 

 

 

 


JAK SOBIE RADZĄ? CAŁKIEM NIEŹLE!

Ukraińscy uczniowie w żywieckich szkołach

Od kilku lat na Żywiecczyznę masowo przybywają za pracą Ukraińcy. Z rodzicami przyjeżdżają też dzieci. Ilu uczniów z Ukrainy uczy się w żywieckich szkołach i jak sobie radzą?


TRZY POŻARY

Jeleśnia, Żywiec, Gilowice: strażacy mieli co robić

W ostatnich dniach na Żywiecczyźnie doszło do aż trzech groźnych pożarów zakładów. W jednym przypadku zagrożenie było szczególnie duże, bo we wnętrzu aż roiło się od butli z gazem.

 

 

 


PIJANY PROBLEM

Komenda i szpital jak izba wytrzeźwień?

Czy w połowie roku żywieckie Komenda Powiatowa Policji i Szpital Powiatowy staną się w części izbami wytrzeźwień? Jest takie zagrożenie, i to bardzo poważne. Dlaczego?


MISTRZYNI POLSKI W SKOKACH

Sukces Anny Twardosz

Anna Twardosz z PKS-u Olimpijczyk Gilowice została mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet! – Jestem bardzo zadowolona, bo to mój pierwszy krążek na mistrzostwach Polski w zimie – podkreśla.

 

 

 


2200 DOCENIONYCH

Są wyniki „Mieszkam w Beskidach”

Są już znane nieoficjalne wyniki jubileuszowej, 25. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej.

 

E-wydanie