Wydanie nr 10 z dnia 10.03.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podtruci czadem * Bobry zamiast wichury * Sarna w potrzasku

PODPALACZE POWRÓCILI!

Wystarczyło zaledwie kilka dni poprawy pogody, a już dali o sobie znać podpalacze traw. Natomiast do podtrucia dwóch osób tlenkiem węgla, czyli czadem, doszło w ostatnich dniach w Wieprzu. Poszkodowani trafili do szpitala.


Jeleśnia: do dwóch razy sztuka

PODWYŻKA DLA WÓJT

Dopiero 28 lutego radni gminy Jeleśnia zdecydowali o przyznaniu podwyżki wójt Annie Wasilewskiej. Ale w jej przypadku nie jest to maksymalna kwota.


Węgierska Górka: naliczą „od wody”

ZA ŚMIECI PO NOWEMU?

Prawdopodobnie w przyszłym roku w gminie Węgierska Górka zmieni się sposób naliczania opłaty za śmieci dla prowadzących gastronomię i pensjonaty. Ma to być sposób naliczania według tak zwanej „metody od wody”. W efekcie miałoby to być istotne również dla mieszkańców, bo mogłoby nieco powstrzymać stale rosnące ceny za odbiór śmieci.


Mało brakowało, a zostałyby zezłomowane

WÓZKI ROZDANE

Sołtys Łodygowic Michał Kubiniec i radny gminy Łodygowice Filip Szymik pozyskali bezpłatnie kilkanaście wózków dla osób niepełnosprawnych. Wózki, choć w dobrym stanie, trafiły wcześniej do jednego z punktów złomu.


Czarni-Góral wycofują się z IV ligi

KIBICE ROZGORYCZENI

Jeszcze w połowie ubiegłego roku w wielosekcyjnym klubie TS Czarni-Góral Żywiec było wiele optymizmu i snucia śmiałych planów na przyszłość. Była feta z okazji wywalczonego przez piłkarzy „rzutem na taśmę” awansu do IV ligi oraz z okazji 65-lecia klubu. Teraz, ku zaskoczeniu środowiska piłkarskiego z Żywiecczyzny, a głównie ku ogromnemu rozgoryczeniu kibiców, „Góral” wycofał się z rywalizacji w IV lidze!