Wydanie nr 10 z dnia 12.03.2020

KORONAWIRUS RZĄDZI

Zakazy odwiedzin w szpitalach, kontrole sanitarne na granicach, zamykane placówki oświatowe i kulturalne, odwoływane imprezy, koncerty czy seanse kinowe. Takie decyzje zapadają w związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę.

 

 

 


Z głównego frontu walki z koronawirusem

NASZ CZŁOWIEK W CHINACH

Od kilku lat mieszka w Chinach i nie zamierza na razie tego zmieniać. Teraz postanowił podzielić się z innymi tym, co widzi w mieście Kanton. Pochodzący z Wieprza Marcin Kosiec założył kanał w serwisie YouTube o nazwie „To są Chiny”.

 

 

 

 


Żywiec: ma zawisnąć na zabytkowej dzwonnicy

KONTROWERSJE WOKÓŁ TABLICY

W niedzielę, 15 marca o 13.30, na zabytkowej dzwonnicy przy żywieckim Rynku zawiśnie tablica, która ma upamiętnić 80. rocznicę zbrodni katyńskiej i 10. rocznicę katastrofy samolotu w Smoleńsku. Sprawa wzbudza wśród mieszkańców Żywca spore emocje. Część z nich zastanawia się, co konkretnie miasto ma wspólnego z katastrofą w Smoleńsku.

 

 

 

 

 

 


Przybędza: zajechał drogę

KOBIETA W SZPITALU

Młoda kobieta kierująca dostawczakiem wylądowała w szpitalu po tym, gdy senior zajechał jej drogę. Konieczna była operacja ratująca jej zdrowie.

 

 

 

 

 

 

 


MZK do Juszczyny – to dobrze czy źle?

RABAN O KURSY

Władze gminy Radziechowy-Wieprz zapowiadają, że prawdopodobnie w drugim kwartale z Żywca do Juszczyny pojadą autobusy MZK. Starania o to ze strony grupy mieszkańców i radnych z Juszczyny trwały kilkanaście lat. Ale pojawiło się wiele pytań i wątpliwości, przede wszystkim o to, czy nie zostanie zlikwidowana dotychczasowa linia busowa.


Czy policjanci musieli przyjść?

TEGO JESZCZE NIE BYŁO

Po miesiącu wyszło na jaw, kto i po co wezwał policję na sesję Rady Gminy Jeleśnia 27 stycznia. Policja poinformowała, że przyjechała na wezwanie wójt Anny Wasilewskiej, a w trakcie obrad przewodniczący Rady Gminy Jerzy Feliks wskazał na jedną z mieszkanek, że uniemożliwia prowadzenie obrad. Teraz suchej nitki na wójt i przewodniczącym, z powodu wezwania policji na mieszkańców, nie pozostawił radny powiatowy Franciszek Dybek.

 


Co z budynkiem byłej szkoły w Żywcu Podlesiu?

WYDZIERŻAWIĄ

Radni miejscy z Żywca zadecydowali, aby na 20 lat wydzierżawić budynek byłej Szkoły Podstawowej w dzielnicy Podlesie wraz z działką.

 

 

 

 

 

 


Pomysł zmiany nazwy upadł

„PORĄBKA” ZOSTAJE

Wygląda na to, że nazwa Zbiornika Wodnego Porąbka nie ulegnie zmianie. Petycja dotycząca zmiany – na Zbiornik Wodny Międzybrodzie – została niedawno uznana za bezzasadną.

 

 

 

 

 

 


Karol Ryszka kandydatem na honorowego obywatela

TYTUŁ CZEKA

Karol Ryszka, wieloletni sołtys Lipowej, zostanie najpewniej wyróżniony tytułem honorowego obywatela gminy Lipowa. Wniosek w tej sprawie złożył wójt Jan Góra.

 

 

 

E-wydanie