Wydanie nr 10 z dnia 7.03.2019

SZUKAMY STRAŻAKÓW NA MEDAL!

Druhowie w Twojej miejscowości nie tylko gaszą pożary, ale także aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności? Organizują spotkania, akcje charytatywne albo uczą udzielania pierwszej pomocy? Jeśli tak – zgłoś ich do naszego plebiscytu!

 

 

 

 

 

 


Nauczyciele walczą o swoje

REFERENDUM STRAJKOWE

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada rozpoczęcie w całej Polsce strajku od 8 kwietnia aż do odwołania! Zanim jednak dojdzie do protestu, poprzedzi go referendum strajkowe wśród nauczycieli, które potrwa do 25 marca.


Śnieg stopniał – trawy w ogniu

ZACZĘŁO SIĘ

Podpalacze wybudzili się z zimowego snu. Wypalanie nieużytków zaczęło się na razie głównie w Żywcu, gdzie śnieg stopniał najszybciej.

 

 

 

 

 


Węgierska Górka „dołącza” do Żywca

KNEBLOWANIE UST?

Czy w gminie Węgierska Górka próbuje się kneblować usta radnym i sołtysom? Takie stwierdzenie padło podczas niedawnej sesji miejscowej Rady Gminy z ust wiceprzewodniczącego Wojciecha Sobla. Dlaczego?


Wypłynęła z oczyszczalni do Jeziora Żywieckiego

CO TO ZA PIANA?

Czy ostatnio doszło do niekontrolowanego wycieku z Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Żywcu? Alarm podniosło kilku mieszkańców, którzy zauważyli wypływającą z oczyszczalni do Jeziora Żywieckiego pianę.


Zmarł dudziarz z Pewli Wielkiej

JUŻ NIE ZAGRA

To ogromna strata, i to nie tylko dla Żywiecczyzny. W wieku 75 lat zmarł Edward Byrtek, znany ludowy muzyk, dudziarz i członek Kapeli Byrtków z Pewli Wielkiej.

 

 

 


PIT-owa rewolucja

JAK ZEZNAWAĆ

Nadeszły lepsze czasy dla tych, dla których wypełnianie deklaracji podatkowych było udręką. Teraz za większość z nas robi to fiskus. Nie oznacza to jednak, że możemy na dobre zapomnieć o rocznych zeznaniach.


Oświadczenie majątkowe Krzysztofa Dronia

ILE PREZES MA W KIESZENI?

Od 14 stycznia nowym prezesem spółki komunalnej Beskid Żywiec jest Krzysztof Droń. Jego osoba, a zwłaszcza zarobki i majątek, wzbudzają spore zainteresowanie.


(NIE) POBILI WĘGRÓW

Pięciu młodych bokserów z TS Czarni-Góral Żywiec walczyło podczas turnieju Regios Pofonparti w węgierskim Egerze. Wszyscy stoczyli swoje walki z Węgrami.

 

 

 

 

 


Gmina Gilowice: diamentowe i złote

PIĘKNE JUBILEUSZE

Aż 22 pary małżeńskie z gminy Gilowice świętowały jubileusze 60- i 50-lecia wspólnego życia.

E-wydanie