Wydanie nr 11 z dnia 15.03.2018

Trwa plebiscyt „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”

ZGŁOŚ NAUCZYCIELA IDEALNEGO!

Trwa „Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. Na zgłoszenia kandydatów – na wyciętych z gazety formularzach – czekamy jeszcze do 19 marca!

 


Złatna: zginęli w płomieniach

TRAGICZNY POŻAR

Do ogromnej tragedii doszło w Złatnej w przysiółku Dziurowa. W pożarze drewnianego domu spłonęło żywcem małżeństwo. Cudem uratował się syn. Policja z prokuraturą wyjaśniają sprawę.

 

 

 


Beskid Żywiecki: ryczące skutery i…

BEZKARNI RAJDOWCY

Skutery śnieżne rozjeżdżają Beskidy. Problem powraca każdej zimy, a z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza. Właściciele ryczących maszyn upodobali sobie zwłaszcza rejon Rysianki, Lipowskiej, Romanki czy Pilska.

 

 

 


Makabryczne życie lipowianina

W SZPONACH CUKRZYCY

Niewydolność nerek, brak czucia w kończynach, częściowy brak widzenia, wylew krwi do mózgu, miażdżyca, sepsa… To wszystko spotkało pewnego lipowianina, a były to skutki uboczne cukrzycy.

 

 

 

 

 


Żywiec: pływalnia do rozbudowy i…

NIE HALA, LECZ SALA

Spekulacje ucięte. W Żywcu kryta pływalnia pozostanie w tym samym miejscu i zostanie nieco rozbudowana. Obok niej powstać ma nowa hala, a właściwie – z uwagi na niewielkie wymiary – sala sportowa.

 

 

 


Korbielów: kulturysta kontra woźnica

AWANTURA O KONIA

Ogromną dyskusję wywołało nagranie, na którym widać, jak najpierw męki cierpi koń, a potem… woźnica, któremu przyłożył przypadkowy świadek. Do zajścia doszło w Korbielowie. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie.

 

 


Łękawica: wielkanocne smakołyki

NIEBO W GĘBIE

Międzynarodowy Pokaz Stołów Wielkanocnych, który odbył się w Łękawicy w sobotę, 10 marca, przyszły obejrzeć tłumy. Kulinarny kunszt zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich ze wszystkich sołectw gminy Łękawica.

 

 

 


Młodzi biathloniści dali popis

ZŁOTA MARTYNA

Dwa złote i dwa brązowe medale młodzieżowych mistrzostw Polski zdobyli młodzi biathloniści z BLKS-u Żywiec w Dusznikach-Zdroju. Oba złote krążki padły łupem Martyny Lichosyt-Ogrodny!

E-wydanie