Wydanie nr 11 z dnia 14.03.2019

SZUKAMY STRAŻAKÓW NA MEDAL!

Druhowie w Twojej miejscowości nie tylko gaszą pożary, ale także aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności? Organizują spotkania, akcje charytatywne albo uczą udzielania pierwszej pomocy? Jeśli tak – zgłoś ich do naszego plebiscytu!

 

 

 

 

 


Gmina Jeleśnia: pożegnali Mariana Czarnotę

ZMARŁ BYŁY WÓJT

W wieku 60 lat zmarł Marian Czarnota, wójt gminy Jeleśnia w latach 2010-2017.

 

 

 

 

 

 


OSTRO O SPALARNI

Ależ zaiskrzyło w relacjach władze miejskie – władze powiatowe! Starosta Andrzej Kalata stanowczo sprzeciwił się planom budowy spalarni/ciepłowni w Żywcu. Zdenerwowany burmistrz Żywca Antoni Szlagor zarzucił staroście, że robi z niego truciciela.


150 interwencji

KRAJOBRAZ PO WICHURZE

Porywy wiatru dochodziły do stu kilometrów na godzinę. Wiało tak mocno i tak długo, że w poniedziałkowy ranek, 11 marca, mieliśmy na Żywiecczyźnie krajobraz jak po bitwie. Zrywało dachy, przenosiło blaszane garaże i powalało drzewa.

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: o 40 procent

ŚMIECIOWA PODWYŻKA

To jeden z najgorętszych tematów tej zimy na Żywiecczyźnie – opłaty za śmieci. W Węgierskiej Górce radni „zafundowali” mieszkańcom podwyżkę aż o 40 procent!


Kto zyska, a kto nie?

GAZOWNICY DODAJĄ GAZU

Polska Spółka Gazownictwa jest coraz bardziej zainteresowana rozbudową sieci gazowej na Żywiecczyźnie. Przyspieszenia nabrały prace przygotowawcze do budowy gazociągu do gmin Gilowice, Świnna, Jeleśnia, Koszarawa i Węgierska Górka. Tymczasem wójt gminy Radziechowy-Wieprz Maciej Mika ma obawy o doprowadzenie sieci do Radziechów.

 


Ślemień: przeniosą przedszkole?

NIEPOKÓJ RODZICÓW

Rodzice przedszkolaków ze Ślemienia sprzeciwiają się – jak twierdzą – planom władz gminy dotyczącym przeniesienia przedszkola ze Ślemienia do Lasu. Tymczasem wójt mówi, że doszło tu do nieporozumienia.


Plebiscyt podsumowany

BO SOŁTYSI SĄ WŚRÓD NAS

Pełni werwy i mający głowy pełne pomysłów. Tacy są nasi sołtysi, którzy w poniedziałek, 11 marca, obchodzili swoje święto. „Żywiecka Kronika Beskidzka”, chcąc docenić ich trud, przeprowadziła ostatnio „Plebiscyt na najbardziej lubianego sołtysa powiatu żywieckiego 2019”. Podsumowująca go specjalna Gala Sołtysów odbyła się właśnie 11 marca.


Są postulaty, trwają analizy

MZK DO JUSZCZYNY?

Grupa mieszkańców Juszczyny postuluje, aby do ich miejscowości dojeżdżały autobusy MZK Żywiec. Władze gminy Radziechowy-Wieprz zastanawiają się i analizują koszty.


Łękawica: panowie będą gotować

DZIEŃ KOBIET Z… MAGDĄ GESSLER

Mieszkanki gminy Łękawica zebrały się 9 marca w hali sportowej imienia ojca Michała Tomaszka, aby wspólnie uczcić Dzień Kobiet. Ale niespodziankę mieli również z okazji Dnia Mężczyzn panowie. Była nią wizyta „Magdy Gessler”…

 

 

 

 


Gwizdoń najstarsza, a…

MARTYNA ZE SREBREM

W szwedzkim Östersund trwają mistrzostwa świata w biathlonie, w których startuje dwójka z BLKS-u Żywiec – Magdalena Gwizdoń i Grzegorz Guzik. Ale największą radość przyniosła… trzecia zawodniczka BLKS-u – 14-letnia Martyna Lichosyt!

 

 

 

 


W żywieckiej „Budowlance”

BAWILI SIĘ MODĄ

Ciekawe fryzury i wyszukane stroje… recyklingowe można było zobaczyć i podziwiać podczas konkursu w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.

E-wydanie