Wydanie nr 11 z dnia 17.03.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Żywiecczyzna uchodźcom

POMOC, SPOTKANIA I NAUKA

Nie ma dnia, by na Żywiecczyznę nie trafiali kolejni wojenni uchodźcy z Ukrainy. Ale część z nich już po kilku dniach jedzie dalej. Jak podkreśla wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, liczba uchodźców cały czas się zmienia, bo rotacja jest ogromna. Dodaje też, że nie słabnie wsparcie i pomoc ze strony mieszkańców.


Naciągała na dziecięce ubranka * Pożary domków letniskowych

PLAGA PODPALEŃ TRAW

W zastraszającym tempie rośnie na Żywiecczyźnie liczba pożarów suchych traw i zarośli. Natomiast aż 41 osób padło ofiarą oszustw, które wyrządziła przez internet 26-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego.


NIK zawiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach

ŚLEDZTWO W PZD!

Sprawa nieprawidłowości ujawnionych przez Najwyższą Izbę Kontroli w Powiatowym Zarządzie Dróg w Żywcu ma ciąg dalszy. Jak się okazuje, NIK złożyła w tej sprawie zawiadomienie do żywieckiej Prokuratury Rejonowej!


KONTROWERSJE WOKÓŁ SPRZEDAŻY BUDYNKU

Spore kontrowersje w Milówce wywołały plany wójta Roberta Piętki, który chciał sprzedać jedną z działek z gminnym budynkiem w centrum tej miejscowości.


Gmina Lipowa: ruszyła gminna komunikacja

NOWE LINIE

Z początkiem marca w gminie Lipowa uruchomiona została gminna komunikacja. Dociera do miejsc, gdzie busów nie było od wielu lat lub w ogóle.


Radna pomogła Janosikowi

SĄ PIENIĄDZE NA REMONT!

Interwencja radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Agnieszki Biegun (PiS) z Juszczyny pomogła! Znalazły się pieniądze na remont kina „Janosik” w Żywcu.


Milówka:

POWIĘKSZĄ MUZEUM

Władze gminy Milówka zakupią część gruntów obok Muzeum Stara Chałupa. Co to oznacza dla muzeum?