Wydanie nr 11 z dnia 19.03.2020

ZAMKNIĘTE GRANICE

Takiego scenariusza jeszcze kilka tygodni temu chyba nikt nie przewidywał. Z Polski nie można bezpośrednio wjechać ani wejść na teren Słowacji.


Szpital i przychodnie z ograniczeniami

LEKARZE POD TELEFONEM

Obawy przed koronawirusem spowodowały wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów i odwołanie planowych zabiegów w Szpitalu Powiatowym w Żywcu. Z kolei przychodnie lekarza rodzinnego wprowadziły pewne ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.


Osobiście – tylko w niektórych sytuacjach

URZĘDY ON-LINE

Samorządowcy z Żywiecczyzny wprowadzili ograniczenia w wizytach mieszkańców w urzędach powiatowym, miejskim i gminnym oraz jednostkach podległych. Jak teraz mieszkańcy mają załatwiać swoje sprawy i w jakich sytuacjach mogą liczyć na wyjątek?

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyczyszczone półki i ograniczenia

PANIKA W SKLEPACH

Także wśród mieszkańców Żywiecczyzny pojawiła się panika sklepowa związana z koronawirusem. W supermarketach opustoszały niektóre regały. W części sklepów zabrakło niektórych produktów.


PRZEWOŹNICY I WIRUS

Zagrożenie koronawirusem namieszało w transporcie publicznym na Żywiecczyźnie. Oprócz zawieszenia kursowania części pociągów i autobusów, niektórzy z przewoźników, jak Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu, wycofali się ze sprzedaży biletów bezpośrednio u kierowcy.


TURYSTYKA STŁAMSZONA

Epidemia koronawirusa spowodowała, że swoje podwoje zamknęły schroniska i bacówki górskie, a także większość hoteli, ośrodków wczasowych i pensjonatów, również na Żywiecczyźnie.

 

 

 


Żywiec: zgaszą czy zmniejszą moc?

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zastanawia się, jak zaoszczędzić na ulicznym oświetleniu. Rozważane są dwa warianty: czasowe wyłączanie na bocznych ulicach lub zmniejszenie mocy żarówek.


W Kocierzu Moszczanickim

PŁONĄŁ DOM

W czwartek, 12 marca około 13.00, strażacy zostali wezwani do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym w Kocierzu Moszczanickim.


W gminie Łodygowice

ŚMIECI W GÓRĘ

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Łodygowice zapłacą więcej za śmieci. Ile wyniosą nowe stawki?


W Gilowicach plotka, ale w Żabnicy:

MIŚ ZDEMOLOWAŁ PASIEKĘ

Niedawno Gilowice obiegła plotka o niedźwiedziu, który miał być widziany na zboczu Grapy, w okolicach ulicy Marszałki. O ile pogłoska ta okazała się nieprawdziwa, o tyle wszystko wskazuje na to, że to właśnie miś pozostawił ślady swojej bytności w rejonie Żabnicy.


Lekkoatleci zakończyli sezon halowy

FINISZ Z REKORDAMI

Młodzi lekkoatleci z MKS-u Żywiec zakończyli rywalizację w hali, przy okazji ustanawiając nowe rekordy życiowe.

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie