Wydanie nr 12 z dnia 22.03.2018

Muszą zdążyć do końca marca

POMNIKI DO ROZBIÓRKI

Trwająca w całej Polsce pomnikowa dekomunizacja nie ominie również Żywiecczyzny. Do końca marca zniknąć muszą dwa pomniki w Rycerce Górnej. W ostatnim czasie usunięto już kamień pamiątkowy w Łodygowicach.

 

 

 

 

 


Żywiec: „lodowisko” na osiedlu

MŁYNÓWKA WYLAŁA

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Żywcu, gdy wylał przepływający obok potok Młynówka. Do zdarzenia doszło około 3.00 w nocy w poniedziałek, 19 marca.

 

 

 

 


Powodem – grunty skarbu państwa

NIEPRAWOMOCNY WYROK DLA BYŁEGO STAROSTY

Na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata skazał Sąd Rejonowy w Żywcu byłego starostę żywieckiego Andrzeja Zielińskiego. Ale to jeszcze nie wszystko.


Słono za odbiory techniczne?

BIAŁO, A… WYCIĄGI STOJĄ

Od kilku lat na Żywiecczyźnie przybywa wyciągów narciarskich, które nawet przy dobrych warunkach śniegowych w ogóle nie ruszają. Dlaczego? Właściciele i dzierżawcy twierdzą, że winne są odbiory techniczne, za które trzeba słono zapłacić…

 

 

 


Szalone fryzury i makijaże w „Budowlance”

NA SZKOLNYM WYBIEGU

Piąta edycja międzynarodowego konkursu fryzjerskiego „Wieczorowy zawrót głowy”, która odbyła się w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, ściągnęła 78 uczestników z siedemnastu szkół z południowej Polski, a także z Czech i Słowacji.

 

 

 

 

 


Szczepan i Paweł w Pucharze Świata

PUNKTY I DEBIUT

Startujący w kombinacji norweskiej Szczepan Kupczak z Juszczyny ponownie zdobył punkty do Pucharu Świata. Natomiast debiut w indywidualnym starcie w tej prestiżowej rywalizacji zaliczył Paweł Twardosz z PKS-u Olimpijczyk Gilowice.


Artyści z gminy Świnna w Żywcu

METALOWE PTAKI, JUKACE Z DREWNA

Do 30 marca w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej w Żywcu oglądać można dwie wystawy artystów z gminy Świnna.

E-wydanie