Wydanie nr 12/13 z 25.03.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak karetek to już codzienność…

SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA

Lawinowo rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem na Żywiecczyźnie. Starosta Andrzej Kalata przyznaje, że sytuacja staje się dramatyczna. W Szpitalu Żywiec trzeba było wstrzymać przyjęcia na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej.


TRANSPORTEREM W AUTOBUS

Trzy osoby zostały ranne po dość groźnie wyglądającym zderzeniu busa volkswagena transportera z autobusem MZK w Żywcu Oczkowie.


ZZOZ do likwidacji

PRZYSPIESZAJĄ

Władze powiatu żywieckiego rozpoczynają likwidację Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu o miesiąc wcześniej niż planowano.


W Radziechowach i Wieprzu czekają

KIEDY WRESZCIE BĘDZIE GAZ?

Część mieszkańców Radziechów i Wieprza niecierpliwi się zbyt długimi ich zdaniem przygotowaniami do budowy sieci gazociągu.


Gmina Czernichów: awantura o planowane busy do szpitala

JAZDA Z ROZKŁADEM JAZDY

Od kilku tygodni w gminie Czernichów, zwłaszcza w Tresnej i Międzybrodziu Żywieckim, trwa zamieszanie wokół planów uruchomienia publicznej linii komunikacyjnej Międzybrodzie Bialskie Żarnówka Mała – Czernichów – Tresna – Zarzecze – Szpital Żywiec. Grupa mieszkańców zaprotestowała w sprawie projektu rozkładu jazdy.


Gdzie są kartoteki pacjentów z ośrodka z Łękawicy?

PO KSERO DO GILOWIC

Mieszkańcy gminy Łękawica nie kryją zaskoczenia, że w ośrodku zdrowia nie ma ich dokumentacji medycznej z przebiegiem wcześniejszego leczenia. Okazuje się, że kartoteki przewieziono do ośrodka zdrowia w Gilowicach.


Dla mieszkańców gminy Łodygowice

MILION DO ZWROTU

Od pewnego czasu gmina Łodygowice zwraca pieniądze mieszkańcom, którzy nadpłacili za przyłącza sieci kanalizacyjnej do ich domów. Wiele osób zwrotu jeszcze nie otrzymało.


Ślemień: mają dotację, będą budować

OPERACJA PRZEDSZKOLE

Do końca 2022 roku w Ślemieniu miałby powstać od podstaw nowy budynek dla przedszkola.


Rysianka: pierwsza akcja ze śmigłowcem

NA RATUNEK ZACZADZONYM

Użycie śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas akcji ratunkowych w górach od kilku lat jest na tyle powszechne, że nikogo już nie dziwi. Szybka pomoc niejednokrotnie ratowała życie turystom czy narciarzom po wypadkach na stokach. Po raz pierwszy śmigłowca użyto do akcji ratunkowej w polskich górach 60 lat temu, a miało to miejsce w Beskidzie Żywieckim.

 

 

E-wydanie