Wydanie nr 12 z dnia 21.03.2019

Pierwszy publiczny protest

BOMBARDUJĄ SPALARNIĘ

To spora sensacja! Władze powiatu żywieckiego i kilka organizacji pozarządowych stworzyły koalicję antyspalarniową! Mało tego, Rada Powiatu ma wystosować apel do władz miasta o wycofanie się z pomysłu budowy spalarni/ciepłowni. W dodatku niezadowolenie z planów budowy instalacji zademonstrowało publicznie prawie 50 mieszkańców!


NASI DRODZY RADNI

Diety radnych, pobierane z publicznych pieniędzy, od zawsze wzbudzają wiele emocji. „Żywiecka Kronika Beskidzka” dokładnie im się zatem przyjrzała, porównując, co zmieniło się od końca minionej kadencji.


Gigantyczny pożar

WOPROWCY ZROZPACZENI

Ogień zabrał osiem obiektów nad Jeziorem Międzybrodzkim, w tym stanicę Beskidzkiego WOPR-u z dziewięcioma łodziami i całym wyposażeniem. Tylko ratownicy szacują straty na pół miliona złotych. – 30 lat naszej pracy poszło z dymem – rozkłada ręce prezes Eryk Gazda.

 

 

 


Sąd Okręgowy utrzymał wyrok

KATECHETA SKAZANY

Jakub W. ma spędzić w więzieniu 5,5 roku za molestowanie czterech wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.


Gmina Radziechowy-Wieprz: rozbudowa urzędu

PIĘTRO I DACH

Do końca marca potrwają prace przy rozbudowie budynku Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz. Co się zmieni?

 

 

 

 

 


„Życiówki” młodych sztangistów

TRZY MEDALE

W Żywcu raczej niedoceniani, ale na Śląsku wszyscy muszą się z nimi liczyć. Młodzi sztangiści z TS Czarni-Góral Żywiec po raz kolejny pokazali wielką klasę.

 

 

 

 


Zbliża się Półmaraton Żywiecki

KTO CHCE POBIEC?

Do 29 marca chętni mogą się zgłosić do biegu w 20. Półmaratonie Żywieckim. Bieg na dystansie 21,0975 km ruszy z żywieckiego Rynku w niedzielę, 7 kwietnia o 10.00.


Siedem krążków z Mistrzostw Śląska

POTRAFIĄ BOKSOWAĆ

Trzy złote i cztery brązowe medale wywalczyli młodzi pięściarze z TS Czarni-Góral Żywiec podczas Mistrzostw Śląska w boksie. Drużynowo ekipa z Żywca zajęła 7. miejsce w stawce 25 klubów.

E-wydanie