Wydanie nr 13 z dnia 28.03.2018

NAUCZYCIELE Z PASJĄ!

Złote Trójki nauczycieli w naszym „Plebiscycie na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” wyłonione! Teraz czas na głosowanie czytelników. Którzy pedagodzy – w kategoriach szkół podstawowych i średnich – zdobędą zaszczytny tytuł i pamiątkową statuetkę?

 

 

 

 

 


Rychwałd: eksplozja kolorów, bogactwo szczegółów

USTAMI MALOWANE

Obrazy Mikołaja Kastelika przykuwają uwagę dopracowanymi szczegółami i żywą kolorystyką. Patrząc na nie, mało kto by pomyślał, że artysta maluje swoje dzieła… ustami!

 

 

 

 


Bliźniaczki z teleturnieju

SIŁA SIÓSTR

Publiczność zgromadzoną w studiu i przed telewizorami urzekły niezwykłą energią, pozytywnym nastawieniem i góralskimi przyśpiewkami. Co więcej, pochodzące z Żywca bliźniaczki – Agnieszka i Małgosia Tlałka – wygrały 15 812 tysięcy złotych i przeznaczyły tę kwotę na rzecz swoich podopiecznych z żywieckiej Fundacji Pomocy Dzieciom!

 

 


Gmina Czernichów: pomagają od roku

Z POTRZEBY SERCA

21 marca Klub Wolontariusza Gminy Czernichów obchodził pierwsze urodziny! O młodych ludziach, którzy z sercem angażują się w różnoraką działalność charytatywną, pisze w wielkanocnym numerze „Żywiecka Kronika Beskidzka”.

 

 

 

 


Jeleśnia: wpadł do szybu windy

TRAGEDIA NA BUDOWIE

Spadł z wysokości około pięciu metrów do nieczynnego szybu windy. Zginął na miejscu. Do tragedii doszło w Jeleśni.


W sprawie oskarżonego o molestowanie nauczyciela

RUSZYŁ PROCES

W czwartek, 22 marca, przed żywieckim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces byłego nauczyciela-katechety ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu, oskarżonego o molestowanie uczennic.


Przeciwko pozwoleniu na obejście Węgierskiej Górki

16 PROTESTÓW

Aż 16 odwołań wniesiono do wydanego przez wojewodę pozwolenia na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki.


Nie będą się sądzić

STRACH PRZED ZEMSTĄ NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaci ponad 2,7 mln zł za nadwykonania kontraktu dla Szpitala Powiatowego w Żywcu. Nie będzie to jednak cała należna kwota.


Rekordowo w żywieckim MCK

WIELKANOCNE MALOWANIE

Ponad 200 uczniów ze szkół Żywiecczyzny brało udział w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej – „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

 

 

 

 


Kilkumetrowe, kolorowe, kawalerskie i babskie

FESTIWAL PALM

Jak co roku, niezwykle uroczysty przebieg miała w powiecie żywieckim Niedziela Palmowa. Do wszystkich kościołów przybyli wierni, aby poświęcić palmy – małe, duże, a czasem wręcz ogromne.

 

 

 

 


Jeśli się cofasz, to po to, by wziąć rozbieg

MISTRZYNI POLSKI

Dla Klaudii Pytel z Lalik było to jak piękny sen. Dzień po swoich 19. urodzinach sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorek w biegach narciarskich!

 

 

 

 


W pierwszy dzień wiosny zamiast wagarów

SPORTOWE HOBBY TO JEST TO!

W niecodzienny sposób świętowano pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu. Były pokazy freestyle’u, boksu, łucznictwa czy gry w bule.

E-wydanie