Wydanie nr 13 z dnia 28.03.2019

Plebiscyt „Strażacy na medal” wkracza w decydującą fazę

MAMY MEDALOWE TRÓJKI!

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu „Strażacy na medal 2019” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. W najnowszym numerze przedstawione są Medalowe Trójki z poszczególnych kategorii. Poniżej – strażacy ochotnicy: Radosław Dendys (OSP Międzybrodzie Żywieckie), Paulina Szczotka (OSP Ujsoły) i Mateusz Barabasz (OSP Świnna).


Rychwałdek: zginęły dwie kobiety

KOSZMAR NA DRODZE

Dwie kobiety zginęły na miejscu po tym, gdy zostały potrącone przez kierowcę dostawczaka w Rychwałdku.

 

 

 

 


Setki pojemników z chemikaliami w Żywcu

TO GRUBSZA AFERA…

Wszystko wskazuje na to, że afera związana ze sprowadzaniem do Żywca setek pojemników z chemikaliami to część jeszcze większego ogólnopolskiego procederu. Tymczasem burmistrz nakazał właścicielowi dawnej stajni usunięcie podejrzanych pojemników, co może go wręcz zrujnować.


Niech burmistrz wycofa się z planów spalarni!

JEDNOGŁOŚNY APEL

Radni powiatu żywieckiego jednogłośnie przyjęli apel wystosowany do burmistrza Żywca Antoniego Szlagora, by wycofał się z planów budowy ciepłowni/spalarni w Żywcu!


Gmina Jeleśnia: co dalej z GOK-iem?

OSTRA WYMIANA ZDAŃ

Wójt gminy Jeleśnia Anna Wasilewska zarzuca poprzednim władzom, że wzięły się za rozbudowę siedziby Gminnego Ośrodka Kultury bez zabezpieczenia finansowego i narobiły problemu. Były wicewójt Bronisław Jafernik twierdzi z kolei, że to obecne władze przespały szansę na dotację i rozbudowę.

 

 


Żywiec: jest budżet obywatelski!

WRÓCIŁ DO ŁASK

Trzeba było czekać aż cztery lata, by w Żywcu ponownie pojawił się budżet obywatelski. Czy tym razem przebiegnie w miarę spokojnie, czy wywołała kontrowersje jak w 2015 roku?


W Wieprzu się niecierpliwią

CZY DOCZEKAJĄ SIĘ PRZEDSZKOLA?

Minęły już ponad dwa lata od afery ze spóźnionym wnioskiem o dotację na budowę nowego przedszkola w Wieprzu. Przez ten czas ze strony władz gminy Radziechowy-Wieprz padło wiele deklaracji, że już niedługo ruszą prace przy pierwszym etapie. Ale wielu mieszkańców Wieprza coraz bardziej się niepokoi, bo mimo zapowiedzi nic się nie dzieje.

 


Węgierska Górka: kneblowanie ust? (cd.)

ODDALI LUDZIOM GŁOS!

Szóstka radnych gminy Węgierska Górka na czele z Jakubem Howańcem postawiła na swoim! Do porządku obrad sesji powróciły interpelacje i zapytania!


Samochody turystów będą bezpieczniejsze

KAMERAMI W WANDALI

Jest nadzieja, że Beskid Żywiecki przestanie się kojarzyć polskim turystom z niszczeniem samochodów na leśnych parkingach. W miejscach tych przybywa kamer i policyjnych patroli.

 

 

 

 


Agata Wróbel (nie) odpowiada dziennikarzowi

FALA WSPARCIA, A POTEM… HEJTU

Pochodząca z Jeleśni Agata Wróbel, dwukrotna medalistka olimpijska, poruszyła serca kibiców i zebrała ogromną kwotę na rozpoczęcie leczenia licznych chorób. Jednak tylko jeden artykuł dziennikarza sugerującego, że z pieniędzmi zapadła się pod ziemię, wywołał gigantyczną falę hejtu.


Młody skoczek z Gilowic kończy karierę

PRZEMEK, CO SIĘ STAŁO?

To smutne zaskoczenie. Zaledwie 22-letni Przemysław Kantyka, utalentowany skoczek narciarski z Gilowic, obwieścił zakończenie kariery sportowej! Dlaczego?

 

 

 


Złota Sylwia i złoty Filip

ŁUCZNIK ŻYWIEC WIÓDŁ PRYM!

Prezes LKS-u Łucznik Żywiec Jan Lach może być szczęśliwy. Jego podopieczni zdominowali 34. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i 12. Młodzieżowców w Łucznictwie w Wilkowicach, zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale w łukach klasycznych.

 

 

 


DZIEŃ WAGAROWICZA W… SZKOLE

W Dzień Wagarowicza ciekawie i odjazdowo może być też w… szkole. Udowodnili to między innymi uczniowie kilku placówek w Żywcu.

 

 

 

 

 

E-wydanie