Wydanie nr 14 z dnia 05.04.2018

Kto zgarnie tytuł najlepszego?

TRWA GŁOSOWANIE

Trwa drugi etap „Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. Szczegóły na łamach tygodnika!

 

 


Nie wolno wchodzić, bo…

GROŹNIE W SALI LUSTRZANEJ!

Z ekspertyz fachowców wynika, że instalacja elektryczna w żywieckim Pałacu Habsburgów jest w tak tragicznym stanie, że grozi nawet pożarem! Władze powiatu zadecydowały więc, aby wyłączyć z użytkowania znaczną część pomieszczeń, w tym reprezentacyjną Salę Lustrzaną…

 

 


Wieprz: kontrowersyjne plany

SPALARNIA ROZPALA EMOCJE

Zakotłowało się w gminie Radziechowy-Wieprz. Mieszkańcy dowiedzieli się, że w Wieprzu ma powstać spalarnia śmieci, którą urzędowo określono jako instalacja RDF! Ludzie nie chcą o niej słyszeć.


Radni miejscy mają problem

W CO SIĘ UBRAĆ?

W niezwykły sposób radni miejscy chcą uczcić 750-lecie Żywca. Na uroczystą sesję mają przywdziać stroje mieszczańskie. Ale już powstał dylemat, bo czy strój ten obowiązuje dla dzielnic Oczków, Moszczanica, Podlesie czy Kocurów? I skąd w ogóle wziąć tyle strojów?

 

 


Nie hala, lecz sala (cd.)

MIERZYĆ SIŁY NA… WYMIARY

Ze zdumieniem przyjęto w środowiskach sportowych Żywca informację o wielkości, a właściwie „małości” planowanej w centrum miasta hali sportowej. Już pojawiły się postulaty, by wreszcie wybudowano prawdziwą halę sportową, a nie kolejną salkę.


Ujsoły, Złatna: strażacy harowali

OGNISTE ŚWIĘTA

Przygotowywali się do Wielkanocy, ale tuż przed świętami zostali pozbawieni dachu nad głową. Ich dom i budynek gospodarczy spłonęły niemal doszczętnie. A nie był to jedyny pożar tego dnia na terenie gminy Ujsoły.

 

 

 

 


Żywiecczyzna wciąż na minusie

ILU NAS JEST?

W ciągu 2017 roku liczba mieszkańców Żywiecczyzny zmniejszyła się o niespełna sto osób. Niestety, ubytki obywateli notowane są już w coraz większej liczbie gmin, a sołectwo Jeleśnia po raz pierwszy, od wielu lat, liczy poniżej 4 tysięcy mieszkańców.


Z myślą o wnuczętach napisała książkę

BABCIA RODEM Z RAJCZY

Pochodząca z Rajczy 71-letnia bielszczanka Janina Chrapek postanowiła opisać losy swoich dziadków i rodziców, a także własne przeżycia z czasów dzieciństwa i młodości. Zapiski przybrały postać pięknie wydanej książki „Powrót do źródeł”.

 

 

 


Ograli faworytów

ORZEŁ Z ŁUPEM

W okręgówce zapachniało wiosną. Na inaugurację rozgrywek ekipa Orła z Łękawicy gościła w Chybiu, gdzie podejmował ją miejscowy Cukrownik.

E-wydanie