Wydanie nr 14 z dnia 4.04.2019

Wielki pożar i wielkie emocje

RODZINA STRACIŁA DOM

Wprowadzili się ledwie kilka miesięcy temu. Teraz młodzi małżonkowie z Rajczy i ich córeczka zostali bez dachu nad głową, bo dom spłonął niemal doszczętnie. Oberwało się też… miejscowym strażakom, którzy w czasie akcji zostali obrzuceni stekiem wyzwisk.

 

 

 


ŚMIERĆ W OGNIU

Zwłoki 85-letniej kobiety znaleziono w miejscu, gdzie płonęły nieużytki. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii w Międzybrodziu Bialskim.


To grubsza afera… (cd.)

MAFIA ŚMIECIOWA

Policjanci rozbili mafię śmieciową, która w wielu miejscach kraju składowała niebezpieczne chemikalia. Jedno z takich nielegalnych składowisk mieści się w Żywcu.

 

 

 

 


Nasi pracowici włodarze

ILE DOSTALI ZA URLOPY

Od ponad 6,2 tys. zł do ponad 22,8 tys. zł brutto – tyle wynosiły ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe, wypłacone dla części włodarzy powiatowych i gminnych, którzy pozostali na swoich stołkach po ubiegłorocznych wyborach samorządowych.


Zakaz budowy ciepłowni/spalarni bez referendum

UCHWAŁA UDAWANA?

Zakaz budowy ciepłowni na biomasę i paliwa alternatywne (RDF) na terenie miasta Żywca, jeśli wcześniej nie będzie referendum wśród mieszkańców. Tak brzmi decyzja radnych miejskich z Żywca.

 

 


O podwyżki i godność (cd.)

WIDMO STRAJKU

W poniedziałek, 8 kwietnia, aż w 72 szkołach i placówkach oświatowych na Żywiecczyźnie rozpocząć się ma bezterminowy strajk nauczycieli. Co stanie się z egzaminami gimnazjalistów i ósmoklasistów?

 

 

 


Sprawa otarła się o Warszawę

PYTANIE O WOLNE WNIOSKI

Poseł Małgorzata Pępek (PO) zwróciła się do Biura Analiz Sejmowych o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących usunięcia z porządku obrad Rady Miejskiej w Żywcu punktu dotyczącego wolnych wniosków.


Dawne przedszkole do wyburzenia

POWSTANIE PARKING

Klamka zapadła. Miasto ogłosiło przetarg na wyburzenie budynku po byłym przedszkolu nr 1 w Żywcu Zabłociu.

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: wójt zmienił zdanie

BĘDZIE LEPSZA KAMERA!

Zaskakujący obrót sprawy! Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik zmienił zdanie co do kamer i ich pomocy dla policji.


Finał „Mieszkam w Beskidach”

LAWINA PRAC

Dobiegła końca ocena prac nadesłanych na XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”. Jury miało pełne ręce roboty, gdyż na tegoroczną edycję wpłynęło około 5 tysięcy prac.

 

 

 


Celowali w Głuchołazach

ZŁOTA MAJA

14-letnia Maja Rakowska z LKS-u Łucznik Żywiec została halową mistrzynią Polski młodziczek w łucznictwie! Poza złotym medalem, żywiecka ekipa przywiozła jeszcze srebro i dwa brązy.


Gimnastyczki we Wrocławiu

NIE ZWALNIAJĄ TEMPA

Aż 21 młodych zawodniczek z Oriona Łodygowice wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach w Gimnastyce Artystycznej we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

E-wydanie