Wydanie nr 14 z dnia 7.04.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Drewniana wiata w ogniu * Brat groził siostrze * Młody pirat w Krzyżowej

ROZBITE AUTA W ŚWINNEJ

O sporym szczęściu może mówić 35-letni kierowca samochodu dostawczego renault po tym, jak wjechał w niego inny samochód w Świnnej. Przez to poszkodowany już dostawczak uderzył jeszcze w wiatę przystankową, która doszczętnie rozbiła przód jego pojazdu.


Pusty stołek obsadzony

JEST NOWY WICEBURMISTRZ

Potwierdziły się nasze informacje sprzed ponad miesiąca o tym, że dojdzie do zmiany jednego z dwóch wiceburmistrzów Żywca. Został nim Janusz Juraszek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sytuacja z niepełnosprawnymi w miarę opanowana, ale…

POTRZEBNI SPECJALIŚCI

Ze strony mieszkańców i samorządowców z Żywiecczyzny płynie dla wojennych uchodźców z Ukrainy ogromna pomoc. Nie brakuje jednak wielu problemów. Wciąż potrzebna jest żywność długoterminowa. Poszukiwani są również specjaliści do pomocy przy osobach niepełnosprawnych.


WYROK PO KOSZMARNYM WYPADKU

Sąd Rejonowy w Żywcu skazał 69-letniego Krzysztofa S. na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. W drugiej połowie października 2020 roku, jadąc samochodem, potrącił on śmiertelnie na ulicy Zakopiańskiej w Gilowicach 36-letnią ciężarną kobietę i jej 3-letnią córkę. Wyrok nie jest prawomocny.


DWA BRĄZY KAROLA

Z dwoma brązowymi medalami wrócił Karol Kufel (LITS Meble Anders Żywiec) z Mistrzostw Śląska Kadetów w Łaziskach Górnych.