Wydanie nr 14 z dnia 8.04.2020

FALA POMOCY

Coraz więcej mieszkańców Żywiecczyzny włącza się w akcje wsparcia dla Szpitala Powiatowego w Żywcu i innych placówek służby zdrowia. Pomoc organizowana jest też dla innych mieszkańców Żywiecczyzny. Ludzie robią to z serca. Tymczasem w niektórych przypadkach stwarzane są im problemy.


Apteki na Żywiecczyźnie bez nocnego dyżuru!

GDZIE PO LEKI

Kierownicy aptek z Żywca od czwartku, 2 kwietnia, zawiesili pełnienie dyżurów aptek w porze nocnej i w dni wolne od pracy. Najbliższa apteka całodobowa, z której mogą skorzystać mieszkańcy powiatu żywieckiego, jest w centrum Bielska-Białej.


Rękawiczki, dezynfekcja i czekanie

ZAKUPY INACZEJ

Sprzedawcy w maseczkach i za osłonami z pleksi, dezynfekcje i obowiązkowe rękawiczki w sklepach oraz kolejki przed wejściem do nich – to obrazki, które towarzyszą nam od co najmniej tygodnia. Niestety, nowe wytyczne źle zrozumieli niektórzy seniorzy, którzy dość tłumnie pojawiają się przedpołudniami w sklepach.

 

 

 

 

 


Część Żywiecczyzny bez połączeń

DOJAZD WYZWANIEM

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w walce z koronawirusem spowodowały, że część przewoźników w powiecie żywieckim zawiesiła wszystkie linie autobusowe. Problemy komunikacyjne dotknęły mieszkańców gmin Węgierska Górka, Milówka, Rajcza, Ujsoły i Lipowa.


Ujsoły: potężny pożar

ZOSTAŁ SZKIELET

Z domku letniskowego przy ulicy Letniskowej w Ujsołach, na granicy ze Złatną, został tylko szkielet.


Gmina Jeleśnia: polityczne trzęsienie ziemi

PRZEWODNICZĄCY REZYGNUJE

To było ogromne zaskoczenie, które początkowo wielu odebrało jako żart primaaprilisowy. W środę, 1 kwietnia, przewodniczący Rady Gminy Jeleśnia Jerzy Feliks publicznie oświadczył, że rezygnuje z tej funkcji. I nie był to żart…

 

 

 


Międzybrodzie Żywieckie: prześcignąć czas, wygrać sprawność

WSZYSTKO DLA OLKA

2-letni Aleksander Ruczaj z Międzybrodzia Żywieckiego jest bystrym i niesamowicie kontaktowym dzieckiem. Roznosi go energia, wszystko chciałby zobaczyć, wszystko sprawdzić i wszystkiego dotknąć. Niestety, nie może, bo zaciekły opór stawia mu jego własne ciało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Leśna: parafia pełna relikwii

ZASTĘP WYNIESIONYCH

Pierwszą relikwią, jaka „zamieszkała” w kościele w Leśnej, była relikwia świętej siostry Faustyny. Dzisiaj parafia może się poszczycić relikwiami aż 221 świętych i błogosławionych.

 

 

 

 

 


Co dalej z rozgrywkami?

TRZY WARIANTY

Prawdopodobnie po 16 kwietnia zapadnie decyzja dotycząca dalszych losów rozgrywek piłkarskich na Żywiecczyźnie. Tymczasem Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach poinformował, że po konsultacjach z prezesami podokręgów pojawiły się trzy warianty zakończenia obecnego sezonu.


Nie ma turystów, więc spaceruje szlakami…

MIŚ NA BABIEJ

Po szlakach turystycznych w okolicy Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim wędruje… niedźwiedź.

 

 

 

 

 

 

E-wydanie