Wydanie nr 15 z dnia 12.04.2018

Kto zgarnie tytuł najlepszego?

TRWA GŁOSOWANIE

Trwa drugi etap „Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. Do 27 kwietnia czytelnicy mają czas, by zagłosować na ulubionego pedagoga z dwóch Złotych Trójek.

 


Albumy o Karolu Wojtyle czekają

PSTRYKNIJ KROKUSY!

Lubisz fotografować? Wiesz, gdzie na Żywiecczyźnie kwitną najokazalsze krokusy? Wybierz się tam i zrób piękne zdjęcie, a następnie prześlij je do nas! Szczegoły konkursu – na łamach „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”.

 

 

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: niezdyscyplinowani pożałują?

NIESEGREGOWANY PROBLEM

W gminie Węgierska Górka biją na alarm, bo drastycznie rośnie liczba odbieranych śmieci niesegregowanych. Są już propozycje, aby nakładać wyższe opłaty na tych, którzy uporczywie nie segregują.


Gmina Jeleśnia: mogą stracić 1,5 mln euro!

POPŁYNĄ NA ŚCIEŻKACH?

W Jeleśni pojawiło się realne zagrożenie zwrotu aż 1,5 mln euro unijnej dotacji! Strach pomyśleć, co się stanie, gdy samorządowcom przyjdzie aż tyle „wyskrobać” z gminnego budżetu!

 

 

 


Co na to samorządowcy z Żywiecczyzny?

„CIACH” PO PENSJACH

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie wypłat dla posłów i senatorów, a także marszałków województw, starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów oraz ich zastępców. Co na to samorządowcy z Żywiecczyzny?


Po wypadku na torze w Zwardoniu

COFNĄĆ CZAS…

Trzy osoby usłyszały zarzuty po koszmarnym wypadku, do którego doszło 12 listopada na torze kartingowym w Zwardoniu. W tylną oś gokarta wplątał się szal 21-latki. Właścicielka toru mówi, że chciałaby cofnąć czas…

 

 

 


Od Zwardonia w stronę Czadcy – to nie żart!

WINIETA ALBO MANDAT

1 kwietnia Słowacy wprowadzili obowiązek posiadania winiet dla kierowców samochodów osobowych za przejazd odcinkiem autostrady D3 Zwardoń – Skalité – Svrčinovec! Kto zapomni o winiecie, słono za to zapłaci!


Kocierz Rychwałdzki: strażakom spalił się dom

TERAZ IM TRZEBA POMÓC

Strażackie małżeństwo zostało bez dachu nad głową. A wraz z nimi dzieci i rodzice. Całe życie pomagali innym, a teraz sami potrzebują pomocy. Ich świat się zawalił, gdy dom nagle stanął w płomieniach.

 

 

 


Starostwo niesłusznie skrytykowane

GEODEZYJNA PANIKA

Mieszkańcy kilku dzielnic Żywca poskarżyli się na – ich zdaniem – tajemnicze pomiary geodezyjne. Miejscy samorządowcy skrytykowali władze powiatowe, że o niczym nie raczyły poinformować. Tymczasem okazało się, że powiat zrobił to już ponad dwa miesiące temu.


Gimnazjaliści przed testem prawdy

NIETĘGIE MINY, BO… EGZAMINY!

Ciężkie jest życie gimnazjalisty, zwłaszcza tegorocznego absolwenta… Za oknami rozkwita wiosna, a tu jak na złość nadchodzi czas egzaminów gimnazjalnych.

 

 

 

 


Gdy dziecko nie pójdzie do przedszkola

KASĘ I TAK WEZMĄ

Wchodzą nowe przepisy dotyczące odpłatności za pobyt w przedszkolach samorządowych. Ze zmiany tej na pewno nie ucieszą się rodzice, bo okazuje się, że nic innego jak dodatkowe „grzebanie” w ich portfelach.


W Gilowicach, Rychwałdzie i Ślemieniu

PRZYCHODNIE WYLECZONE

Koniec domysłów i spekulacji. Od lipca ośrodki zdrowia w Gilowicach, Rychwałdzie i Ślemieniu przejmie do prowadzenia Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.


Korbielów: to był mecz!

MAMUSIE W AKCJI

W hali sportowej w Korbielowie rozegrano niezwykły mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły… mamy z gminy Jeleśnia i z Żywca.

E-wydanie