Wydanie nr 15 z dnia 11.04.2019

Burza o pytania

„USTAWKA” Z REFERENDUM?

Nagrana i opublikowana wypowiedź burmistrza Żywca Antoniego Szlagora zaskoczyła wielu mieszkańców Żywca. Wynika z niej, że w planowanym referendum, w którym mieszkańcy mieliby się wypowiedzieć, czy są za, czy przeciw budowie spalarni/ciepłowni, pytania będą sformułowane tak, iż nikt nie opowie się przeciwko tym instalacjom! Wśród części żywczan pojawiło się pytanie, czy oznacza to, że burmistrz zmanipuluje referendum… Co na to włodarz?


Szkolne strajki na Żywiecczyźnie

NAUCZYCIELE SIĘ JEDNOCZĄ

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w poniedziałek, 8 kwietnia, w Polsce rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli i pracowników oświaty ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Jak wygląda sytuacja na Żywiecczyźnie?

 

 


Afera podsłuchowa w szpitalu (cd.)

SPRAWĘ BADA PROKURATURA

Afera podsłuchowa w Szpitalu Powiatowym w Żywcu ma ciąg dalszy. Sprawę od policji przejęła Prokuratura Rejonowa w Żywcu.


Świnna: tragedia na drodze

ŚMIERĆ POD KOŁAMI

42-letnia kobieta zginęła po potrąceniu przez samochód w Świnnej. To już trzecia ofiara śmiertelna w ostatnim czasie w gminie Świnna.


Cuchnące odpady na polach (cd.)

NIESZKODLIWE, ALE…

Ciąg dalszy ma sprawa wysypanych cuchnących odpadów na polach w Łodygowicach. Zbadał je Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Centralnym Laboratorium Badawczym w Katowicach. Jakie są wyniki?

 

 

 


Gmina Jeleśnia w finansowej „zapaści”, ale…

PODWYŻKI DLA URZĘDNIKÓW

Aż 45 z 50 pracowników Urzędu Gminy Jeleśnia otrzymało podwyżki. Wielu mieszkańców zastanawia się, jak to możliwe, skoro jeszcze niedawno wójt Anna Wasilewska twierdziła, że gmina jest mocno zadłużona i trzeba koniecznie oszczędzać.


Gmina Milówka: fundusz sołecki jednak zostaje

WISIAŁ NA WŁOSKU

Wiele wskazywało na to, że w 2020 roku w gminie Milówka nie będzie już funduszu sołeckiego. Został jednak „uratowany”.


Lekkoatleci z trzema medalami

REKORDZISTA POLSKI!

Z Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci Starszych (roczniki 2006-2007) i Dzieci Młodszych (2008-2009) lekkoatleci z MKS-u Żywiec wrócili z dwoma medalami złotymi i jednym brązowym!


Kto najlepszy w gwarze?

MISTRZ HUBERT

W Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka podsumowano 7. Dyktando Gwarowe. Do części pisemnej oraz ustnej przystąpiło w sumie 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

E-wydanie