Wydanie nr 15 z dnia 16.04.2020

Szyją, zbierają, przekazują

LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ

Mieszkańcy Żywiecczyzny zawstydzają rządzących. Potrafią się skrzyknąć i wesprzeć nie tylko szpital i pogotowie w Żywcu, ale nawet w Bielsku-Białej, Katowicach, Krakowie czy Białymstoku!

 

 

 

 

 

 

 

 


IZOLACJA ODDZIAŁU

U jednej z pielęgniarek oddziału rehabilitacyjnego Szpitala Powiatowego w Żywcu potwierdzono zakażenie koronawirusem!
Z tego powodu dyrektor Antoni Juraszek zadecydował, aby wstrzymać zabiegi i objąć oddział kwarantanną.


Każdy pacjent podejrzany

NOWE WYTYCZNE

Wojewoda Jarosław Wieczorek polecił dyrekcjom publicznych szpitali w województwie śląskim, w tym Szpitalowi Powiatowemu w Żywcu, by mierzono temperatury pracowników medycznych oraz wydzielono odpowiednie strefy i wprowadzono triaż, czyli segregowanie pacjentów.


Rusza pomoc dla firm, ale pozostawia wiele do życzenia

RACZKUJĄCE WSPARCIE

Powoli pojawiają się propozycje wsparcia dla przedsiębiorców na przetrwanie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Chodzi nie tylko o pomoc rządową, ale i samorządową. Jednak to nie jest jeszcze to, czego życzyliby sobie właściciele firm.

 

 

 

 

 

 

 


Z antywirusem…

LAPTOPY DLA UCZNIÓW

Wszystkie samorządy z Żywiecczyzny otrzymają dotację na zakup laptopów w ramach programu „Zdalna szkoła”. Laptopy mają zostać bezpłatnie użyczone uczniom, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia.


Jeszcze nam tego brakowało!

CZY SZPITAL PADNIE?

Jako niezwykle dramatyczną określa sytuację Szpitala Powiatowego w Żywcu starosta Andrzej Kalata. Placówka, która ma teraz co miesiąc prawie 2 mln zł straty, jest na krawędzi upadku. Jej dług sięga blisko 30 mln zł!


Przyborów: tym razem warsztat

TRZECI POŻAR

Do kolejnego w ostatnim czasie pożaru doszło w Przyborowie. Palił się budynek warsztatowy, który jedną stroną przylegał do stolarni.

 

 

 

 

 

 


Radni z gminy Jeleśnia: chciano nas ubezwłasnowolnić

STATUT DYKTATORSKI?

Czy w gminie Jeleśnia miało dojść do ograniczenia praw i ubezwłasnowolnienia części radnych? Tak o zapisach w projekcie nowego statutu mówią radni opozycyjni. Dodają nawet, że to „statut dyktatorski”!


Fundacja z Lipowej potrzebuje pomocy

TYLKO KONI ŻAL…

Fundacja Terra Spei z Lipowej opiekuje się 40 końmi. Epidemia może spowodować, że zwierzęta już niedługo nie będą miały co jeść. Pod znakiem zapytania stanęła też możliwość ich leczenia. Organizacja prosi więc o wsparcie.


Wirtualne zwiedzanie, zajęcia i bajki

KULTURA W SIECI

Zagrożenie pandemią koronawirusa zmusiło muzea, ośrodki kultury i biblioteki do ich zamknięcia. Ale mimo to placówki nadal działają, tyle że w sieci, a niektóre podejmują wiele interesujących inicjatyw.

 

 


Człowiek w siedmiomilowych butach

PAN ULOTKA

Gdyby Łukasz Eichner nie zajął się przed 12 laty roznoszeniem ulotek, tylko wybrał w podróż wzdłuż równika, to do dzisiaj obszedłby kulę ziemską już trzy razy. Żywczanin nie żałuje jednak, bo chodząc po Żywiecczyźnie z ulotkami poznał setki ludzi, dotarł do każdego, nawet najmniejszego przysiółka, a przede wszystkim uczynił z tego zajęcia swój sposób na życie.

 

 

 

 

 


Rozciąganie, wzmacnianie

NASI SPORTOWCY W RUCHU!

Sportowcy z Żywiecczyzny łatwo się nie poddają! Mimo przymusowej przerwy, wolny czas wykorzystują na treningi w domu i przeróżne ćwiczenia. Wszystko po to, by na czas być w formie!

E-wydanie