Wydanie nr 16 z dnia 19.04.2018

Kto zgarnie tytuł najlepszego?

OSTATNI DZWONEK

Do finału zbliża się „Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”. W aktualnym numerze – ostatnia szansa na wycięcie kuponu i zagłosowanie na swojego faworyta!

 

 

 

 

 

 


Albumy o Karolu Wojtyle czekają

PSTRYKNIJ KROKUSY!

Lubisz fotografować? Wiesz, gdzie na Żywiecczyźnie kwitną najokazalsze krokusy? Wybierz się tam i zrób piękne zdjęcie, a następnie prześlij je do nas! Szczegóły konkursu – na łamach „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”.

 

 


Gmina Czernichów: kością niezgody – pole namiotowe

BUNT SOKOŁA

Zawrzało w gminie Czernichów! Zanosi się tam na wojnę pomiędzy władzami gminnymi a miejscowym Polskim Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”. Poszło o pole namiotowe przy Jeziorze Międzybrodzkim.

 

 

 

 


W Żywcu robi się nerwowo

STRACH PRZED SPALARNIAMI

Coraz większe emocje już nie tylko w gminie Radziechowy-Wieprz, ale i na Żywiecczyźnie, wywołuje sprawa budowy spalarni, zwanych urzędowo instalacjami RDF. Niepokoić zaczynają się zwłaszcza mieszkańcy Żywca, bo w ich mieście powstać mają aż trzy takie obiekty!


Przedszkole w Wieprzu ma pod górkę

ŁOPATA DLA WÓJTA

Co dalej z budową nowego przedszkola w Wieprzu? Minął już ponad rok od głośnej afery ze spóźnionym wnioskiem o dotację na jego budowę. Radny gminny Stanisław Orliński, próbując zmobilizować wójta Macieja Mikę do działania, sprezentował mu… łopatę!

 

 

 

 


Łodygowice: tajemniczy pożar

AMBONA W PŁOMIENIACH

W Łodygowicach spłonęła ambona myśliwska. Do zdarzenia na łące w pobliżu drogi ekspresowej S1, na granicy Łodygowic i Rybarzowic, doszło 15 kwietnia około 21.00.

 

 

 

 

 

 

 


Którędy i gdzie wywiozą masy ziemi?

TUNELOWE ZAGADKI

W jaki sposób wywożona będzie ziemia z budowanych tuneli przy budowie obejścia Węgierskiej Górki? Pytanie to coraz częściej zadają sobie mieszkańcy, bo obawiają się, że zniszczone zostaną lokalne drogi, a ziemia wyrzucana będzie gdzie popadnie.


ZBÓJNICY I DAMY

Po raz trzeci w centrum Żywca – z okazji Światowego Dnia Rekonstruktora – zorganizowano niecodzienny przemarsz grup rekonstrukcyjnych z Żywiecczyzny.

 

 

 

 


Koszarawa w jaskini lwa, czyli…

REMIS JAK ZWYCIĘSTWO

W sobotę, 14 kwietnia, żywiecka Koszarawa udała się na teren liderującego MRKS-u Czechowice-Dziedzice, który w pierwszej części sezonu wygrał czternaście spotkań i tylko raz przegrał.

 

 

 

 


Gilowice: problemem – lokum

MARZENIA O KLUBIE

W Gilowicach pojawiają się głosy, aby – wzorem Ujsół – stworzyć tutaj Klub Seniora. Jednak zapał pomysłodawców studzi wójt Leszek Frasunek.


Węgierska Górka: uczniowskie zmagania z gwarą, czyli…

GÓROLSKIE GODANIE

Już po raz szósty w Węgierskiej Górce odbyło się Dyktando Gwarowe imienia Renaty Madejczyk „Nigdy nie zaginie górolskie godanie”.

 

E-wydanie