Wydanie nr 17/18 z dnia 26.04.2018 r.

Albumy o Karolu Wojtyle czekają

PSTRYKNIJ KROKUSY!

Lubisz fotografować? Wiesz, gdzie na Żywiecczyźnie kwitną najokazalsze krokusy? Wybierz się tam i zrób piękne zdjęcie, a następnie prześlij je do nas! Szczegóły konkursu – na łamach „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”.

 

 


Korbielów: górale chcą wygonić właściciela

WOJNA O PILSKO

W Korbielowie miejscowi stracili cierpliwość. Wszystko przez ogromny zastój w ośrodku narciarskim Pilsko-Jontek. Mieszkańcy zarzucają właścicielowi – spółce CTE – że niszczy ośrodek i Korbielów.

 

 


KOLEJOWE UTRUDNIENIA

Od 17 kwietnia aż do 28 maja całkowicie wstrzymano ruch pociągów na trasie Bielsko-Biała Główna – Łodygowice z uwagi na remont, który prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Przez ten czas pasażerowie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

 

 

 


Niepełnosprawni bez orzeczeń?

LEKARZE MÓWIĄ „PAS”

Powiało grozą, bo paraliż grozi Powiatowemu Zespołowi do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Żywcu! Wszystko dlatego, że z pracy zrezygnować chcą lekarze specjaliści.


Nikt nie kwapił się usunąć

PADLINA NAD POTOKIEM

Jeden z naszych czytelników zaalarmował nas, że w Żywcu Moszczanicy nad potokiem Moszczanka prawie od miesiąca leży… martwy dzik!

 

 

 

 

 

 


MATURY-TORTURY!

Nadchodzący długi majowy weekend wcale nie będzie miły dla maturzystów. Może i poleżą sobie na trawce, ale niestety bez bujania w obłokach, lecz „zakuwając” nad książkami. W dodatku długi weekend zostanie im przerwany 4 maja pierwszym egzaminem z języka polskiego!

 

 


ŻONKILOWA AKCJA

Żywiec dołączył do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie poprzez rozdawanie papierowych i żywych żonkili.

 

 

 

 


Żywiec: okręgi wyborcze po nowemu

TYLKO CZTERY

Spora rewolucja czeka Żywiec w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Miejskiej. Zamiast 21 okręgów jednomandatowych, zostaną utworzone jedynie cztery, w których wybieranych będzie po kilku radnych.


Żywiec Zabłocie: 270 worków śmieci

ZAKASALI RĘKAWY

Około 70 osób ruszyło niedawno do zbierania śmieci w żywieckim Zabłociu. Efekt? Uzbierano aż 270 worków!

 

 

 

 

 


Łucznik przed drugą rundą

NA CELOWNIKU – ŻYWIEC

Przez dwa dni – 5 i 6 maja – na torach Łucznika w Żywcu rywalizować będą zawodnicy z całego kraju w ramach Pucharu Polski i Ekstraklasy Łuczniczej.

 

 

 

 


SPORTOWCY DOCENIENI

Trenerzy i zawodnicy pochodzący z klubów Żywiecczyzny lub z naszego powiatu, którzy osiągnęli sukcesy w 2017 roku, zostali docenieni i nagrodzeni przez władze powiatowe i miejskie.

 

 

E-wydanie