Wydanie nr 17/18 z dnia 25.04.2019

POCZET MATURZYSTÓW

W najnowszym numerze „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” absolwenci szkół średnich znajdą przygotowany specjalnie z myślą o nich dodatek „Poczet maturzystów”. Zamieszczone zostały w nim zdjęcia grupowe klas maturalnych z Żywiecczyzny. To pamiątka na lata!

 

 

 

 

 

 

 


W Korbielowie czy Jeleśni?

WOJNA O REDYK

Przez kilka ostatnich tygodni trwała istna wojna pomiędzy wójt gminy Jeleśnia Anną Wasilewską a grupą radnych gminnych i działaczami społecznymi o miejsce organizacji redyku, czyli imprezy plenerowej z wypędzeniem owiec na halę. Wójt optowała za tym, aby zorganizować go po raz pierwszy w Jeleśni. Część radnych i działaczy chciała pozostawienia imprezy w Korbielowie.

 


Propozycja wejścia w spółkę

ŚLEMIEŃ RAZEM Z GILOWICAMI?

Czy gmina Gilowice odkupi część udziałów od gminy Ślemień w jej spółce Zakład Usług Komunalnych?


Międzybrodzie: z kotłowni na dach

PECHOWY POŻAR

Pożar zaczął się w kotłowni, ale płomienie szybko przedostały się na dach. Jednak szybka akcja strażaków zapobiegła zrujnowaniu całego budynku.

 

 

 

 


Łodygowice: prosto w nissana

PIRAT NA MOTOCYKLU

Ten motocyklista nie miał prawa znaleźć się na drodze. I to z wielu powodów. Teraz ponosi za to dotkliwe konsekwencje.

 

 

 

 

 


Milówka, Rajcza, Ujsoły, Glinka: legalnie czy nie?

TIRAMI PRZEZ WIOSKI

Mieszkańcy górnej części Milówki oraz Rajczy, Ujsół i Glinki skarżą się na coraz większy ruch tirów na Słowację przez ich wioski. Ludzie są wściekli, twierdząc, że nikt problemem się nie interesuje. Podkreślają, że obowiązuje tu ograniczenie do 7,5 tony. Tymczasem fakty są zgoła inne…

 


Korbielów: afera o Babę (cd.)

SPRAWA WYCIĄGU W PROKURATURZE

Transportowy Dozór Techniczny potwierdza, że złożył zawiadomienie do prokuratury i na policję w sprawie nielegalnej działalności wyciągu krzesełkowego Baba w Korbielowie.


Marsz Rekonstruktora w Żywcu

WOJOWNICY I ZBÓJNICY

Kilkunastu rycerzy, wojowników, wikingów, zbójników i górali opanowało niedawno na kilka godzin Rynek w Żywcu. Można było zobaczyć rycerskie walki i usłyszeć armatni huk.


SUKCESY PŁYWAKÓW FALI

Młodzi pływacy z UKS-u Fala Żywiec uplasowali się w ścisłej czołówce Amatorskich Mistrzostw Śląska. W zawodach, które odbyły się w Goczałkowicach-Zdroju, startowało aż 360 zawodników.

E-wydanie