Wydanie nr 17 z dnia 29.04.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pewel Wielka: czy ktoś to kontroluje?

OGRODZENIE ŚMIECHU WARTE

Część mieszkańców Pewli Wielkiej chwyta się za głowę widząc, jak budowane jest boisko, a najbardziej przeraża ich ogrodzenie. – Dziadowska siatka umocowana na byle jak zabetonowanych słupkach, z których część jest pochylona. To wstyd i hańba jakich mało! – oburza się grupa mieszkańców.


Starosta wygrał z wojewodą

CISZA WRACA NA JEZIORA!

Sprawa pływania motorówkami po Jeziorach Żywieckim i Międzybrodzkim ma ciąg dalszy. Od 12 marca obowiązuje ponowny zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi o mocy powyżej 10 kW. To efekt uprawomocnienia się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.


UCIEKINIER I „OGRODNICY”

Pijany 35-latek, uciekając przed policją citroenem po ulicach Żywca, uszkodził dwa samochody, policyjny radiowóz i elewację kilku budynków! Natomiast w mieszkaniu 42-letniego żywczanina policjanci znaleźli 111 krzaków konopi indyjskich i prawie 4 kilogramy suszu marihuany.


W Łodygowicach zamontowali

DEFIBRYLATORY NA RATUNEK

Na dwóch gminnych budynkach w Łodygowicach zamontowano defibrylatory AED. Urządzenia, które zakupiono w ramach funduszu sołeckiego, pojawiły się na budynkach Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury.


ZAMIESZANIE Z BESKIDEM

Spore zamieszanie powstało przed meczem Klasy Okręgowej w grupie mistrzowskiej Beskid Skoczów – Czarni-Góral Żywiec, który zapowiadał się na hit kolejki. Kilka dni przed meczem zarząd Beskidu poinformował działaczy Czarnych-Górala, że nie może rozegrać tego spotkania.