Wydanie nr 19 z dnia 9.05.2018 r.

Nasz Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela rozstrzygnięty

MAMY LAUREATÓW!

Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” został rozstrzygnięty! Redakcja została zasypana kuponami, a najwięcej głosów uzyskali Danuta Kolonko i Janusz Szymański. Gratulujemy!

 

 


Rowerzyści, żeglarze, turystki

MAJÓWKA PECHOWCÓW

Długi weekend obfitował w nietypowe i groźne wypadki. W tarapaty wpadali przede wszystkim turyści bawiący się nad wodą czy szukający wrażeń w górach.

 

 

 


Rycerka Górna, Międzybrodzie Bialskie: strażacy ratowali lasy

DWA POŻARY

Podczas panującej ostatnio suchej i wietrznej pogody pożary lasów mogą być szalenie niebezpieczne. Dlatego strażacy reagowali bardzo zdecydowanie w trakcie ostatnich takich zdarzeń.

 

 

 

 


Rodzice niepełnosprawnych z Żywiecczyzny też manifestują

WALKA O KAŻDY DZIEŃ

Opiekunowie osób niepełnosprawnych z Żywiecczyzny całym sercem popierają protest rodziców, który od 18 kwietnia trwa w Sejmie. Swoje poparcie wyrażają, manifestując pod Sejmem, ostatnio 5 maja. Dlaczego to robią?


Kamesznica: wicewojewoda ma pomysł

GROBY W PARKU?

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz marzy o tym, by w parku przy zabytkowym dworze w Kamesznicy stworzyć cmentarz żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Wśród części mieszkańców Kamesznicy, Milówki i okolicy budzi to jednak mieszane uczucia.

 

 

 


Żywiec: wieczorami i w niedziele nieopłacalna

POCZEKALNIA „OD DO”

Ostatnio jeden z czytelników poskarżył się nam na zbyt krótkie, jego zdaniem, godziny funkcjonowania poczekalni na nowym dworcu autobusowym w Żywcu.

 

 

 


Wielki ogień (cd.)

POD LUPĄ PROKURATURY

Na Żywiecczyźnie nie milkną echa wielkiego pożaru składu chemikaliów w Żywcu sprzed ponad dwóch tygodni. W sprawie przyczyn i skutków, w tym zanieczyszczenia Soły, prowadzone jest śledztwo prokuratorskie.


POSPRZĄTALI MUTNE

To już coroczna tradycja. Mieszkańcy Mutnego, nie narzekając, zakasali rękawy i posprzątali swoją miejscowość. Do akcji przystąpiło kilkunastu strażaków i mieszkańców.

 

 

 


Nowa atrakcja w Korbielowie

OWADY GIGANTY

Kolekcję aż 30 gigantycznych owadów można zobaczyć w nowo powstałym Parku Gigaowadów w Korbielowie. Ten nietypowy park powstał przy korbielowskim hotelu Harnaś przy ulicy Leśnej.

 

 

 

 


Kontener na śmieci dla Oczkowa

PREZENT OD BURMISTRZA

Pojawiły się postulaty, aby w rejonie Jeziora Żywieckiego na terenie Żywca ustawić kontenery na śmieci. W dyskusji na ten temat z radnymi burmistrz Żywca Antoni Szlagor obiecał płacić z własnego portfela za jeden z kontenerów.


BOKS W NATARCIU

Po dziesięciu latach przerwy, do Żywca powrócił Międzynarodowy Turniej Bokserski o Ciupagę Góralską! Ci, którzy przyszli zobaczyć walki w Amfiteatrze pod Grojcem, na pewno nie żałowali.

 

 

 

 


ONI MAJĄ SIŁĘ!

Najmocniejsze sztangistki i sztangiści do 17 lat zjechali z całego województwa śląskiego do Żywca, by powalczyć o medale i puchary podczas XVI Mistrzostw Śląska Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. W zmaganiach brali również udział zawodnicy Czarnych-Górala Żywiec.

E-wydanie