Wydanie nr 19 z dnia 12.05.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ranni rowerzyści i turystka * Pożar lasu w Biernej

DWA DACHOWANIA

Poza tragedią przy zaporze w Tresnej, gdzie utopił się 25-letni mężczyzna, miniony tydzień był w miarę dość spokojny dla strażaków i policjantów z Żywiecczyzny w porównaniu do zdarzeń z kilku ostatnich tygodni.


W Gilowicach i Lipowej

KARETKI PO DEBIUTACH

Zespoły wyjazdowe ratownictwa medycznego z karetkami już na dobre zagościły w Gilowicach i Lipowej. A pojawiły się tam 1 maja.


Wieprz: remont daje w kość

CZEMU NIE WAHADŁOWO?

Coraz bardziej dają w kość mieszkańcom Wieprza utrudnienia drogowe związane z przebudową drogi powiatowej w ciągu ulicy Żywieckiej. Ale ostatnie zmiany zirytowały nie tylko mieszkańców Wieprza, ale również część z Radziechów oraz gminy Lipowa, którzy chcą dojechać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.


W Radzie Gminy Milówka

KURIOZUM Z PODWYŻKAMI

Niedawno informowaliśmy o – delikatnie mówiąc – dziwnej sytuacji z podwyżkami diet dla radnych gminy Milówka. Sprawa ma ciąg dalszy, a po kolejnych uwagach formalnych od wojewody śląskiego radni poprawili uchwałę, przy okazji… znów podnosząc diety!


Do końca czerwca

DOMKNĄĆ SPRAWY ZZOZ-u

Z końcem marca zakończyła się likwidacja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Ale – jak się okazuje – pozostało jeszcze kilka spraw do załatwienia. Mają się nimi zająć pracownicy zlikwidowanego ZZOZ-u, których na trzy miesiące „przejęło” Starostwo Powiatowe w Żywcu.


Krzyżówki: studzienka-pułapka

STANIE SIĘ CUD?

Na drodze powiatowej w Krzyżówkach już od dłuższego czasu można uszkodzić samochód na studzience-pułapce.


STALOVE W I LIDZE ŚLĄSKIEJ!

Zawodniczki TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec awansowały do I Ligi Śląskiej Kobiet, pomimo przegranej w finale barażu z MKS-em Czechowice-Dziedzice 2:3. Była to jedyna porażka podopiecznych trenera Michała Feila w całym sezonie 2021/2022!