Wydanie nr 19 z dnia 14.05.2020

Z obostrzeniami, ale…

SZPITAL DZIAŁA!

Po blisko miesiącu przerwy Szpital Powiatowy w Żywcu wznowił przyjęcia pacjentów! Obowiązują jednak obostrzenia i ograniczenia, jak chociażby mniejsza liczba łóżek na oddziałach wewnętrznych oraz badanie każdego pacjenta, czy nie jest zakażony koronawirusem.


Osoby w kwarantannie rozgoryczone

SANEPID NA CENZUROWANYM

Od początku trwania pandemii koronawirusa sypią się skargi na działanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu. Niektórzy mówią wprost, że urzędnicy ignorują osoby będące w kwarantannie. Sanepid stanowczo takim twierdzeniom zaprzecza.


Ślemień: na nowych zasadach

SKANSEN OTWARTY

Od piątku, 8 maja, ponownie czynny jest Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu. Podczas zwiedzania obowiązują jednak nowe zasady.


Najważniejsze zdrowie dzieci i mieszkańców

CZY PRZEDSZKOLA WRACAJĄ?

W różny sposób zareagowały gminy z Żywiecczyzny po decyzji rządu o tym, że od 6 maja można ponownie otwierać żłobki i przedszkola, ale po wcześniejszej konsultacji z sanepidem i odpowiednim przygotowaniu pomieszczeń.


Urzędy powoli otwierane

OBSŁUGA Z DYSTANSEM

Co prawda z obostrzeniami i ograniczeniami, ale wreszcie po wielu tygodniach otwiera się część urzędów na Żywiecczyźnie.


Oblężone Orliki i zajęcia z kijkami

GŁODNI SPORTU

Z ograniczeniami i obostrzeniami, krok po kroku, na Żywiecczyźnie wraca życie sportowe i rekreacyjne. Jak widać po boiskach typu Orlik, „głód” sportu jest ogromny.


Milówka: spalone poddasze

RODZINA W ROZPACZY

Ogień zniszczył poddasze domu stojącego przy ulicy Jagiellońskiej w Milówce. Sąsiedzi zbierają dla pogorzelców pieniądze na odbudowę.


Co z decyzjami w sprawie ciepłowni/spalarni?

PROKURATOR ZGŁOSIŁ UDZIAŁ

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wciąż prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy dwóch ciepłowni/spalarni w Żywcu. Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Katowicach zapowiedziała, że weźmie udział w tym postępowaniu administracyjnym!


W Złatnej lecą wióry

DLACZEGO WYCINAJĄ?

Czytelnicy zaalarmowali nas, że Nadleśnictwo Ujsoły skorzystało z okresu, gdy obowiązywał zakaz wstępu do lasów i zaczęło na masową skalę wycinkę drzew przy szlaku turystycznym ze Złatnej Huty na Halę Lipowską. W Nadleśnictwie podkreślają, że prace nie miały nic wspólnego z zakazem wstępu do lasu i były konieczne. Dlaczego?


Orły z Łękawicy pofrunęły do IV ligi

KONIEC SEZONU!

Klamka zapadła. W sezonie 2019/2020 piłkarze z IV ligi, Ligi Okręgowej oraz klas A i B, a także z rozgrywek młodzieżowych, nie wybiegną już na boiska. Tym samym piłkarzy z Żywiecczyzny zobaczymy w akcji najwcześniej w sierpniu.

E-wydanie