Wydanie nr 19 z dnia 9.05.2019

Plebiscyt „Strażacy na medal” rozstrzygnięty

MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Plebiscyt „Strażacy na medal 2019” czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” dobiegł końca. Otrzymaliśmy ogromną liczbę kuponów, na których czytelnicy wskazywali swoich faworytów. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że w kategorii strażacy ochotnicy zwyciężyła Paulina Szczotka – prezes OSP Ujsoły, w kategorii ochotnicze straże pożarne – OSP Pewel Wielka, a wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych – MDP OSP Łodygowice.

 

 

 

 

 

 

 

 


Fizjoterapeuci: – Nasze pensje są dramatycznie niskie

ZACZĘLI PROTEST

We wtorek, 7 maja, w całej Polsce rozpoczął się protest fizjoterapeutów. W Żywcu jego przebieg na razie jest dość łagodny.


BOMBOWE MATURY

Takiego stresu jak w tym roku maturzyści z Żywiecczyzny jeszcze nie przeżywali. Najpierw była obawa, czy z powodu strajku nauczycieli zostaną w ogóle sklasyfikowani i dopuszczeni do egzaminu. A gdy już wszystko było na dobrej drodze, w szkołach średnich tuż przed maturami pojawiły się informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych!

 

 


Tresna: czwórka maluchów i…

BABCIA NA BANI

Gęsto będzie się musiała tłumaczyć przed sądem kobieta, która opiekowała się czworgiem wnucząt, choć była pijana jak bela. Do bulwersującego zdarzenia doszło 5 maja około 1.00 w jednym z domów w Tresnej.


Sekretarz Tomasz Buś odchodzi

Z ŻYWCA DO PORĄBKI

Sekretarz miasta Żywiec Tomasz Buś wygrał konkurs na stanowisko… sekretarza gminy Porąbka. Oznacza to, że wkrótce pożegna się ze stanowiskiem w Żywcu. Kto go zastąpi?

 

 

 


Słowacy protestują – skorzysta Żywiecczyzna?

UKRÓCIĆ TIRY

Zdesperowani mieszkańcy słowackiej miejscowości Svrčinovec, oddalonej 15 kilometrów od Zwardonia, ostro protestują przeciwko nasilającemu się ruchowi ciężarówek przez centrum ich miejscowości. Domagają się zakazu ruchu dla tirów w szczycie komunikacyjnym. Gdyby tak się stało, skorzystaliby na tym również mieszkańcy Milówki, Ciśca i Węgierskiej Górki…


Nieistniejąca droga blokuje budowę domów

ZAPOMNIELI SKREŚLIĆ

Niezły „pasztet” wyszedł podczas omawiania projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla Żywca. Ktoś zapomniał wykreślić z projektu planowaną drogę, która nie powstanie, ale za to skutecznie blokuje części mieszkańcom możliwość budowy domów!

 

 

 


Kiedy pociągiem ze Zwardonia do Wisły?

POSŁANKA SIĘ DOPOMINA

Poseł Małgorzata Pępek (PO) z Żywca wystąpiła niedawno do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie rozważenia budowy linii kolejowych Zwardoń – Istebna – Wisła Głębce, a także Wilkowice Bystra – Szczyrk.


Żywczanie nie zawiedli

WIELKIE BOKSOWANIE

Były emocje oraz dynamiczne i widowiskowe walki – i to takie, że aż pot lał się z czół. Tak w wielkim skrócie można opisać Międzynarodowy Turniej Bokserski o Ciupagę Góralską w Żywcu, na którym z dobrej strony zaprezentowali się pięściarze żywieckiego TS Czarni-Góral.

E-wydanie