Wydanie nr 2 z dnia 10.01.2019

ZIMA ZNOKAUTOWAŁA

Mocno zaśnieżone i oblodzone drogi, wiele kolizji, auta w rowach, powalone drzewa na jezdniach, znacznie opóźnione autobusy i komunikacyjny paraliż – tak wyglądała Żywiecczyzna po pierwszym ataku zimy w 2019 roku.

 

 


Z noclegiem w hotelu

SZKOLENIE ZA 7 TYSIĘCY

Radni miejscy z Żywca półtora miesiąca temu podnieśli sobie miesięczne diety. A niespełna miesiąc temu pojechali na szkolenie do Korbielowa, nocując w jednym z tamtejszych hoteli. Ta dwudniowa eskapada kosztowała podatników w sumie ponad 7,7 tys. zł!


Złatna: wielka zbiórka nakrętek i makulatury

NA POMOC KLAUDII

21-Klaudia ze Złatnej od lat choruje na zapalenie mięśni ziarniniakowate. Ostatnio jej stan bardzo się pogorszył. Dziewczyna ma jednak przyjaciół, którzy zorganizowali na jej rzecz zbiórkę plastikowych nakrętek i makulatury.

 

 

 

 

 


Na ekspresówce

CIĘŻARÓWKĄ POD PRĄD

Chwile grozy przeżyli kierowcy jadący w sobotę, 5 stycznia, ekspresówką S1 pomiędzy węzłami Łodygowice a Żywiec Soła. Na pasie w kierunku Zwardonia pod prąd jechała ciężarówka!


ŚNIEŻNE ORSZAKI

Śnieżyca i mróz nie odstraszyły. Na Żywiecczyźnie w wielu miejscowościach 6 stycznia przemaszerowały barwne orszaki Trzech Króli.


Minister nakazuje, ekolodzy protestują

DZIKI DO ODSTRZAŁU

Minister środowiska nakazał masowe odstrzały dzików w całej Polsce, zwłaszcza we wschodniej części kraju, gdzie występuje największe zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). W pozostałej części kraju, w tym na Żywiecczyźnie, skala polowań, którą zaplanowano od 12 stycznia, ma być znacznie mniejsza.


Nowi w Sopotni, pożegnanie w Rajczy

TRENERSKA KARUZELA

W piłkarskiej przerwie zimowej sezonu 2018/2019 doszło do kolejnych zmian trenerskich w klubach piłkarskich na Żywiecczyźnie. Spore zaskoczenie to rezygnacja Damiana Kaźmierczaka z posady trenera w Sole Rajcza.

 

 

 

 

E-wydanie