Wydanie nr 2 z dnia 13.01.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zawisła na barierce * Napadł, pobił i groził śmiercią

TRUDNE POSZUKIWANIA

Przez kilkanaście godzin trwały poszukiwania 37-letniego mężczyzny, który oddalił się z Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim. W akcji poszukiwawczej brało udział ponad sto osób. Na szczęście mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego.


Gmina Jeleśnia: niepewni przez… baterię w komórce!

RADA POD LUPĄ WOJEWODY

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek prowadzi postępowanie nadzorcze w sprawie uchylenia uchwał Rady Gminy Jeleśnia, które podjęto w ostatnich tygodniach! Przyczyną ma być to, że jeden z radnych miał nie zostać poinformowany o zwołaniu sesji nadzwyczajnej.


Problemy z dojazdami do pracy

FATALNY ROZKŁAD

Coraz więcej osób z Żywiecczyzny, które codziennie korzystają z pociągów spółki Koleje Śląskie, złorzeczy na przewoźnika za tragiczny rozkład jazdy, który wszedł w życie 12 grudnia.


Jezdnia jak z koszmaru, a…

CHODNIK JAK ŁĄKA

Od wielu miesięcy wójt gminy Lipowa Jan Góra i radny powiatu żywieckiego Marian Knapek proszą o remont fragmentu drogi powiatowej biegnącej od Szkoły Podstawowej do skrzyżowania w centrum Lipowej. Samorządowcy proszą też o rozebranie chodnika, na którym z powodu jego tragicznego stanu obowiązuje zakaz ruchu pieszych. Niestety, w powiecie się nie spieszą.


ORSZAKI Z DARAMI

Podobnie jak w całej Polsce, również na Żywiecczyźnie 6 stycznia odbyły się orszaki Trzech Króli.


LAUR DLA JAFEREK

Dziecięcy Zespół Regionalny Jaferki z Koszarawy otrzymał Laur Babiogórski. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane przez
kapitułę Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.


MŁODE LWICE Z MITECHU

Jeszcze przed świętami dwie drużyny dziewcząt z TS Mitech Żywiec zagrały w halowym turnieju Woźniki Cup 2021. Turniej wygrała ekipa Mitechu z rocznika 2010!