Wydanie nr 2 z dnia 14.01.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ślisko pod kołami, samochody wiecznie brudne

BŁOTNA JAZDA

Coraz więcej skarg płynie od kierowców i mieszkańców na zabłocone drogi gminne, powiatowe i krajową od Ciśca aż po pogranicze Radziechów i Wieprza. Skarżą się, że po przejechaniu wspomnianego odcinka samochód nadaje się do mycia i dodają, że błotna maź jest w dodatku bardzo niebezpieczna.


SPRAYEM W KOTA

Jakiś zwyrodnialec myślał, że jest bardzo dowcipny. Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Inspektorat Bielsko-Żywiec poinformowało, że w Ujsołach, w przysiółku Bednarzów, ktoś popsikał srebrnym sprayem czarnego kota po ciele i po pysku.


Milówka: marne nadzieje na sieć

KOŁOMYJA Z KANALIZACJĄ

Od kilku lat część mieszkańców ul. Jarców w Milówce stara się o doprowadzenie sieci kanalizacyjnej do swoich budynków. Nadzieją powiało w listopadzie 2020 roku, gdy rozpoczęto budowę. Ale rozczarowani ludzie twierdzą, że zrobiono tylko 50 metrów, a w rejon ich budynków trzeba podciągnąć sieć nawet do około 200 m.


Zmiany w Radzie Gminy Ujsoły

RZĄDY KOBIET

Dotychczasowa wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ujsoły Władysława Salachna została nową przewodniczącą tej rady. Ale to nie jedyne zmiany w prezydium.


Gmina Jeleśnia: pomysł upadł

SKIBUS NIEPOTRZEBNY

Jeszcze w połowie października 2020 roku wydawało się, że w sezonie zimowym w weekendy i ferie zostanie uruchomiony bezpłatny skibus dla turystów z Jeleśni do Korbielowa i Sopotni Wielkiej. Pandemiczna rzeczywistość zweryfikowała jednak te plany.


ZŁOTE GODY W KOSZARAWIE

Pięć małżeństw z gminy Koszarawa świętowało jubileusz 50-lecia wspólnego życia.

 

 

E-wydanie