Wydanie nr 2 z dnia 16.01.2020

Stanowczo do Ministerstwa i NFZ

RADNI ALARMUJĄ O SZPITALNEJ NĘDZY

Lepiej późno niż wcale. Rada Powiatu Żywieckiego w końcu zajęła konkretne stanowisko w sprawie dramatycznej sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Żywcu.


Śmigłowiec LPR w Zwardoniu

WYPADEK NARCIARZA

Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala 26-letni mężczyzna po upadku na stoku narciarskim w Zwardoniu.

 

 

 

 

 

 


Dyrektorka szkoły: – Zawiadomię prokuraturę

HEJT NA ZEBRANIU?

Lucyna Słowik, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pewli Wielkiej Adamek, zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury. Uważa, że podczas zebrania w Pewli Wielkiej został na nią przygotowany obraźliwy hejt.


Żywiec: mieszkańcy nie zdołali ich obronić

DRZEWA PADŁY POKOTEM

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, pomimo protestów mieszkańców, wycięła kilkadziesiąt drzew wzdłuż torowiska w Żywcu. Decyzją PKP oburzeni są zwłaszcza mieszkańcy ulicy Łączki.

 

 

 

 


Nowy szpital z pozwoleniem na użytkowanie

KIEDY PRZEPROWADZKA?

Budowana nowa siedziba Szpitala Powiatowego w Żywcu ma już pozwolenie na użytkowanie. Informację taką podał starosta żywiecki Andrzej Kalata, dodając, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci najwcześniej za 3-4 miesiące.


Konkatedra z widokiem

217 SCHODÓW DO ZACHWYTU

Nie brakuje chętnych chcących obejrzeć widok roztaczający się z wieży żywieckiej konkatedry. Świadczy o tym choćby kolejka, która ustawia się przed wejściem na górę.

 

 

 


Wody Polskie apelują

STOP KRADZIEŻOM ŻWIRU!

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu zapowiada konkretne działania przeciwko tym, którzy nielegalnie pobierają z rzek i potoków na Żywiecczyźnie żwir.


Najlepsze jeszcze przed nami!

RUSZYŁY ŻYWIECKIE GODY

Trwa 51. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych, czyli Żywieckie Gody. Za nami przegląd grup kolędniczych i obrzędowych występujących w izbie, który odbył się w Żywcu. Ale najbardziej widowiskowe i popularne korowody z Dziadami w Milówce i Żywcu dopiero przed nami.


GMINA LIPOWA W TELEDYSKU

Gmina Lipowa „zagrała” w teledysku. To wideoklip do piosenki „Hej przez lipowskie pola leci sarna” Kapeli Pieczarki. W liczącym około trzech minut filmie „wystąpiły” m.in. Dolina Zimnika, pomnik śliwki stojący w centrum sołectwa Lipowa oraz pobliski mural.


100-lecie Śląskiego Związku Piłki Nożnej – również w Żywcu

WIELKIE ŚWIĘTO DZIAŁACZY

Śląski Związek Piłki Nożnej rozpoczął świętowanie jubileuszu 100-lecia istnienia. Chcąc docenić wszystkich działaczy z terenu, postanowiono zorganizować uroczystości w dwunastu podległych podokręgach. W sobotę, 11 stycznia, uroczystość taka trafiła do Żywca.

E-wydanie