Wydanie nr 20 z dnia 17.05.2018

Narkotyki za sto tysięcy

BRAWUROWA AKCJA

Ponad sto tysięcy złotych były warte najbardziej pożądane na czarnym rynku narkotyki. Przemytnicy wpadli między innymi na terenie Żywca.

 

 

 

 

 


ZNÓW PRZESUNĘLI TERMIN…

Niewiarygodne! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz trzeci przesuwa termin otwarcia ofert w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki!


Milówka zwróci 750 tysięcy?

GMINA W OPAŁACH

Wojewoda śląski przeprowadził kontrolę w gminie Milówka i chce zwrotu 758,6 tys. zł dotacji, twierdząc, że wydano ją nieprawidłowo. O co chodzi?

 

 

 

 


Z Żywiecczyzny w obronie niepełnosprawnych

LIST-BUNT

Coraz aktywniej do ogólnopolskiego protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych włącza się Żywiecczyzna. Ostatnio grupa rodziców wystosowała list otwarty do wszystkich posłów i senatorów.


Gmina Gilowice: kontrowersje wokół tytułu

CZY NA TO ZASŁUŻYŁA?

Czy radna gminna Małgorzata Gąsiorek powinna otrzymać tytuł „Zasłużony dla gminy Gilowice”? Wójt Leszek Frasunek twierdzi, że wielu mieszkańców zwróciło mu uwagę, iż jest na to za wcześnie.

 

 

 

 


Co dalej ze szkołą w Lasie?

SPÓR TRWA

Sprawa przyszłości filii Szkoły Podstawowej w Lasie ma swój ciąg dalszy. Po decyzji radnych gminy Ślemień o likwidacji placówki, przeciwko takim zamiarom wypowiedziało się Kuratorium Oświaty. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało rację gminie.


Jednak hala zamiast sali, basen w innym miejscu

ZMIANA PLANÓW

Władze miejskie Żywca, pod wpływem wielu sugestii, zmieniły koncepcję w sprawie krytej pływalni i budowy hali sportowej. Jakie są teraz plany?

 

 

 

 


Koszarawa: wojewoda sprawdzi

4,5 ROKU BEZ SOŁTYSA!

Koszarawa to jedyna gmina na Żywiecczyźnie, w której od dość długiego czasu nie ma sołtysa. Dlaczego władze gminy nie ogłosiły nowych wyborów? Sprawdzić to mają służby wojewody.


Niezwykła historia fotografii ze Zwardonia

DZIŚ TO GIGANCI!

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Wyśmiewani w „memach” matematyczni prymusi, bohaterowie fotografii wykonanej w Zwardoniu, są dziś prawdziwymi ludźmi sukcesu, a jeden z nich pomaga Elonowi Muskowi wysyłać rakiety w kosmos!

 

 

 


Patrz pod nogi!

„WYSYP” ŻMIJ

Na leśnych ścieżkach, szczególnie tych górskich, zaroiło się od żmij zygzakowatych. Choć to jedyny jadowity gatunek węża w Polsce, rzadko kiedy sprowokowany do ataku wstrzykuje nieszczęśnikowi toksyczny jad.

 

 

 


Gmina Radziechowy-Wieprz pamięta o sportowcach

TRÓJKA DOCENIONA

W gminie Radziechowy-Wieprz już nie pierwszy raz samorządowcy docenili miejscowych sportowców, przyznając im nagrody finansowe. Tym razem uhonorowani zostali Szczepan Kupczak z Juszczyny, Tomasz Mika z Radziechów i Marcin Arast z Brzuśnika.

E-wydanie