Wydanie nr 20 z dnia 16.05.2019

Tragiczny finał imprezy

CIAŁO W JEZIORZE

Bawił się na wieczorze kawalerskim w Międzybrodziu Żywieckim. Gdy nie wrócił do domu, rodzina zaczęła intensywne poszukiwania. Niestety, natrafiono na zwłoki w Jeziorze Międzybrodzkim…

 

 

 

 


Ilu do zwolnienia? Ilu z mniejszymi etatami?

NAUCZYCIELE ZAGROŻENI

Zaczyna się niezwykle nerwowy okres dla nauczycieli ze szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych. I wcale nie chodzi tutaj o podwyżki, ale o ich pracę. W placówkach tych od września tego roku nie będzie już dziewięciu, lecz tylko osiem klas. Tym samym ubędzie godzin do pracy. Oznacza to, że nie obejdzie się bez zwolnień lub cięć w etatach.


Założyciel koła i zakazane wędkowanie

RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY…

Grupa Specjalna Społecznej Straży Rybackiej Bielsko-Biała oraz Straż Rybacka powiatu żywieckiego przyłapały na gorącym uczynku na Jeziorze Międzybrodzkim wędkarza łamiącego przepisy. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że to osoba, która powinna świecić przykładem jeśli chodzi o etyczne zachowanie nad wodą…

 

 


Gmina Radziechowy-Wieprz: w sprawie podpisu elektronicznego

WYROK DLA WÓJTA

Warunkowe umorzenie na okres próby wynoszący dwa lata i zapłata 3 tysięcy złotych na rzecz Szkoły Podstawowej w Glince – to wyrok, jaki usłyszał wójt gminy Radziechowy-Wieprz Maciej Mika w sprawie dotyczącej podrobienia podpisu elektronicznego.


Wspomnienia z obrad Okrągłego Stołu i…

GRUPKA NA „NIE”

W Żywcu odbyło się spotkanie dotyczące 30. rocznicy podpisania porozumienia obrad Okrągłego Stołu. Środowiskom związanym z Klubem Gazety Polskiej nie spodobało się, że zaproszono Andrzeja Gdulę, byłego wiceministra spraw wewnętrznych w czasach PRL.

 

 

 

 


Węgierska Górka, Cisiec i Milówka czekają na obejście

JEST WYKONAWCA!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę na budowę 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka (obejście Węgierskiej Górki). To już drugi wybór.


Łodygowice: razem z olimpijczykami

JECHALI PO ZDROWIE

Najmłodszy uczestnik zgłoszony do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Rowerem po zdrowie” w Łodygowicach miał 3 lata, najstarsi liczyli ich prawie 80.


Widziane w gminie Czernichów

WILKI SĄ TUTAJ U SIEBIE

W gminie Czernichów widziano wilki, pojawiające się w okolicy Żaru i Jaworzyny. – Skoncentrowały się głównie w gminie Porąbka i tam wykonały, że się tak wyrażę, trochę złej roboty. Przez naszą gminę tylko przechodziły i nie mamy sygnałów, aby wyrządziły szkody – mówi wójt Czernichowa Barbara Kos-Harat.


Lipowa: mural na remizie

GÓRAL ZE ŚLIWKĄ

Gmina Lipowa doczekała się… własnego muralu! Malunek, który powstał na południowej ścianie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowej, odsłonięto w sobotę, 11 maja.

E-wydanie