Wydanie nr 21 z dnia 23.05.2019

Świętowanie pod Grojcem

STRAŻACKA PARADA

W Żywcu uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka. Brały w nim udział głównie delegacje strażaków-ochotników z jednostek OSP z całej Żywiecczyzny oraz zawodowi pożarnicy z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. W świętowaniu uczestniczyła również „Żywiecka Kronika Beskidzka”.


Cud, że nikogo tam nie było

STRZAŁĄ W WÓZ

Niewiele brakowało, aby w sobotę, 18 maja, podczas Powiatowego Dnia Strażaka w Żywcu doszło do tragedii. Aż trudno w to uwierzyć, ale strzała łucznicza przebiła przednią szybę samochodu strażackiego i wbiła się w siedzenie! Na szczęście kabinę auta nieco wcześniej opuścił kierowca.

 

 

 

 

 

 


Fizjoterapeuci zdeterminowani

ZOSTAJĄ NA L4

Co najmniej do końca maja na zwolnieniach lekarskich lub urlopach pozostaną fizjoterapeuci z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. W ten sposób protestują, domagając się podwyższenia głodowych wręcz pensji.


Międzybrodzie Bialskie: jest szansa, że już w czerwcu

ODBUDOWAĆ STANICĘ

Woprowcy z Beskidów marzą – i robią wszystko w tym kierunku – aby odbudować zniszczoną ogniem stanicę w Międzybrodziu Bialskim jeszcze w czerwcu. Przynajmniej na tyle, aby mogli zabezpieczać jezioro w zbliżającym się sezonie.


Adam Słomka w Żywcu, czyli…

PLAKATY NA POMNIKU

Były poseł Adam Słomka domagał się w Żywcu likwidacji pomnika przy alei Wolności. Przykleił na nim trzy plakaty.

 

 

 

 


Spółka Beskid kontra Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość

PRÓBA ZASTRASZENIA?

Spółka Beskid, poprzez kancelarię radców prawnych z Warszawy, skierowała do Stowarzyszenia Żywiec Nasza Przyszłość „Wezwanie do usunięcia skutków naruszeń oraz zaprzestania dalszego naruszania dóbr osobistych”. O co chodzi?


Dlaczego zlikwidowano postój przy dworcu?

„EKSMISJA” TAKSÓWKARZY

Szok przeżyli ostatnio taksówkarze w Żywcu. W jednej chwili zlikwidowano im postój przy dworcu kolejowym. Okazało się, że to „zasługa” PKP, które chce im teraz wyznaczyć nowe miejsce na uboczu, a w dodatku pobierać za to niemałe pieniądze. Taksówkarze nie kryją zdziwienia, oburzenia i… zagubienia w całej sytuacji.


Świetny występ Jarosława Byrskiego

TRZECI MIMO KONTUZJI

W swoim pierwszym starcie w tym roku Jarosław Byrski z Rycerki Dolnej zajął trzecie miejsce w zawodach w trialu rowerowym UCI C1 w czeskim Ołomuńcu.

 

 

 

 

 

 

 


Z ŻYWCA DO OPOLA

Żywiecki zespół Sonbird weźmie udział w konkursie debiutów podczas tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu!

E-wydanie