Wydanie nr 21 z dnia 28.05.2020

Czy klienci wrócili?

LOKALE ODMROŻONE

Minęło już ponad półtora tygodnia od czasu, kiedy restauracje, bary i kawiarnie zostały ponownie otwarte po koronawirusowym zamrożeniu. Jak sobie radzą w nowej rzeczywistości?

 

 

 

 

 

 

 


Dyrektorka Ad-Finem: – To była wojna, strach i wyczerpanie

CZUJĘ ROZGORYCZENIE I ZAWÓD

O tym, co się działo w ostatnich tygodniach w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie, „Żywiecka Kronika Beskidzka” rozmawia z dyrektorką placówki Adrianą Gołuch.


PRZEDSZKOLA NA RATY

Kolejne gminy z Żywiecczyzny zdecydowały o otwarciu swoich przedszkoli od poniedziałku, 25 maja. Ale jeszcze nie wszystkie.


Jest akt oskarżenia, usunąć odpadów nie ma kto

TRUJĄCY PAT

Od roku w Żywcu na prywatnym terenie zalegają tysiące litrów trującej substancji, przywiezionej tam nielegalnie. Mimo złapania podejrzanych i wydania przez urząd decyzji o natychmiastowym usunięciu odpadów i ich utylizacji, nikt nie kwapi się, by wyegzekwować prawo.

 

 


Stanowisko i oburzenie

AWANTURA O KARTĘ

Coraz większe kontrowersje i dyskusje wzbudza Samorządowa Karta Praw Rodzin. Petycje w sprawie jej przyjęcia przez radnych powiatowych i miejskich z Żywca złożyły Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Z kolei, by jej nie przyjmować, zaapelowały Fundacja Równość.org.pl i Tęczowe Podbeskidzie.


Dachowanie w Milówce

WYPROSTOWAŁ ZAKRĘT

Ford jadący ulicą Jana Kazimierza przez Milówkę skończył trasę w pozycji do góry kołami.


Władze powiatu będą szukać chętnych

PAŁAC DO DZIERŻAWY!

Radni powiatu żywieckiego dali zielone światło dla powiatowych włodarzy w sprawie wydzierżawienia Pałacu Habsburgów na 20 lat! Sęk w tym, że od kilku lat rodzina Habsburgów domaga się zwrotu tego obiektu. Pojawia się zatem wiele wątpliwości, czy w razie oddania pałacu powiat nie będzie musiał wypłacić najemcy wysokiego odszkodowania.

 


Gmina Milówka: czemu tak drogo?

PODATKOWE OBURZENIE

Zagotowało się wśród części mieszkańców gminy Milówka, gdy dotarły do nich tegoroczne nakazy z nowymi kwotami podatków od nieruchomości. Okazało się, że w niektórych przypadkach stawki wzrosły dość drastycznie.


Stowarzyszenie domaga się kontroli spółki Beskid Żywiec

NIE MOGĄ CZY NIE CHCĄ?

Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość, które sprzeciwia się planom budowy ciepłowni/spalarni w Żywcu, wystosowało wniosek, aby Rada Miejska przeprowadziła kontrolę działań spółki Beskid Żywiec za lata 2017-2020, a także burmistrza Antoniego Szlagora, jak w tym okresie sprawował nad nią nadzór.


Muzeum Motóra z nowym nabytkiem

PUCUJĄ ZASTAVĘ

Muzeum Motóra z Korbielowa, które z wielką pasją prowadzą miejscowi dominikanie, ma kolejny nabytek. To zastava 750, którą wyprodukowano jeszcze w 1978 roku w ówczesnej Jugosławii.

 

 


TRENINGI Z TATĄ

12 czerwca 15-letni Artur Proksa z Czarnych-Górala Żywiec weźmie udział w III Gali Wach Boxing, podczas której stoczy walkę z ubiegłorocznym mistrzem Polski młodzików Jakubem Targielem.

 

 

 

 

 

 

E-wydanie