Wydanie nr 22 z dnia 30.05.2018

Żywiec Sporysz: ucierpiał strażak

POTĘŻNY POŻAR

Nad ranem w poniedziałek, 28 maja, spłonęła duża część domu w żywieckim Sporyszu. Podczas akcji lekko ranny został jeden ze strażaków.

 

 

 

 


Pod kołami pendolino * Obok komina ciepłowni

ZGINĘLI MŁODZI

Młoda mieszkanka Żywca zginęła w wypadku kolejowym. Wpadła pod koła pendolino na stacji kolejowej Katowice Piotrowice. Z kolei pod kominem Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej „Ekoterm” w Żywcu odkryto zwłoki 24-letniego mieszkańca miasta.


Węgierska Górka: grunty pod myjnią za psie pieniądze

OKANTOWALI GMINĘ?

Prokuratura Rejonowa w Żywcu prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej gminie Węgierska Górka przez Zarząd Gminy i wójta. Sprawa dotyczy połowy 1998 roku, a chodzi o dzierżawę działki gminnej dla prywatnego przedsiębiorcy, na której obecnie stoi myjnia samochodowa.

 

 


A „Kronika” przestrzegała…

KATASTROFA Z TYM MOSTEM!

Zaskoczenia nie ma, ale oburzenie wśród mieszkańców jest. Wszystko przez zamknięcie drewnianego mostu na odcinku drogi powiatowej Jeleśnia, ulica Plebańska – Sopotnia Mała/Sopotnia Wielka. Został zamknięty, bo grozi katastrofą budowlaną!

 

 

 


Burmistrz kontra posłanka

OSTRE SŁOWA

Zaiskrzyło na linii burmistrz Żywca Antoni Szlagor – poseł Małgorzata Pępek, których relacje od kilku lat są – delikatnie określając – szorstkie. Burmistrz rzucił dość ostre słowa pod adresem posłanki, twierdząc między innymi, że jest przeciwniczką Żywca i Żywiecczyzny! Małgorzata Pępek nie pozostaje mu dłużna…


Żywiec: czy ktoś nad tym panuje?

KONTENEROWY BAJZEL

Żywczanie coraz bardziej skarżą się na bałagan przy kontenerach z odzieżą na terenie miasta. Alarmują, że nikt już nad tym nie panuje.

 

 

 

 

 

 


Radziechowy: problem z wynajęciem sali

PRÓBA CZY WESELE?

Część mieszkańców Radziechów skarży się, że ma problem z wynajęciem sali w miejscowym Domu Ludowym na wesela czy stypy, bo próby ma tam zespół regionalny Jodełki.


Scania, honory i festyn

ŚWIĘTO STRAŻACKIEJ BRACI

To był wyjątkowy Powiatowy Dzień Strażaka. W Żywcu świętowano 50-lecie zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie i 20-lecie istnienia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Żywcu.

 

 

 

 


Sukces uczniów „Mechanika”

GRALI NA GIEŁDZIE

Michał Blecha i Szymon Janoszek z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu zajęli siódme miejsce w Polsce w XVI Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej!

 

 

 

 


Twardorzeczka: rywalizacja, emocje i zabawa

PRZEDSZKOLAKI W SZRANKACH

Sporo emocji i świetnej zabawy było w trakcie XII Międzyprzedszkolnych Zawodów Sportowych w Twardorzeczce. Na starcie stanęły przedszkolaki z placówek w Leśnej, Lipowej, Siennej, Słotwinie i Twardorzeczce.

 

 

 

 


Żywieccy pływacy zaczynają rządzić

FALA NA FALI

Jest się czym pochwalić! Klub pływacki UKS Fala Żywiec zaczyna coraz bardziej rządzić w województwie śląskim w pływaniu amatorskim!

 

 

E-wydanie