Wydanie nr 22 z dnia 30.05.2019

Zginął przy naprawie samochodu

DRAMAT W KAMESZNICY

24-latek zginął podczas naprawiania samochodu. Prawdopodobnie został porażony prądem. Do tragedii doszło w poniedziałek, 27 maja około 19.45 w Kamesznicy.


Czy w Jeleśni grasuje pedofil?

NAGABYWAŁ 13-LATKĘ

Mężczyzna chciał, aby 13-latka wsiadła do jego samochodu. Gdy zaczęła uciekać, próbował ją dogonić. O zdarzeniu poinformował Piotr Pawlica, radny gminy Jeleśnia.


Eurowybory czarno na białym

JAK GŁOSOWALIŚMY

Prawo i Sprawiedliwość wygrało 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce, województwie śląskim i także na Żywiecczyźnie. Kto z kandydatów będzie reprezentował w Brukseli okręg nr 11, czyli województwo śląskie, w tym powiat żywiecki?


Pomysł na podwyżkę dla fizjoterapeutów

Z DIET RADNYCH?

Czy radni powiatu żywieckiego podzielą się swoimi niewątpliwie wysokimi dietami, przeznaczając ich część na podwyżki dla fizjoterapeutów z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu? Propozycja taka pojawiła się na sesji Rady Powiatu.


Zaskakująca deklaracja radnego Władysława Gruszki

JELEŚNIA WOLNA OD LGBT?

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeleśnia i zarazem sołtys Sopotni Małej Władysław Gruszka chciał, aby radni podjęli deklarację „Gmina Jeleśnia wolna od ideologii LGBT”!


„Młyn” z obejściem Węgierskiej Górki

S1 MA PECHA…

To już jakiś koszmar. Niestety, jest odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie wyboru wykonawcy na budowę 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki!


Rajcza: trzeciomajowe kontrowersje

OBCHODY PORAŻKĄ?

Część radnych gminnych uważa, że w Rajczy fatalnie zorganizowano obchody święta Konstytucji 3 Maja. Wiele krytycznych słów padło pod adresem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rajczy, który był głównym organizatorem uroczystości. Jak zareagowała dyrektorka tej placówki?


Strzałą w wóz (cd.)

ZBADAJĄ TORY

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zwrócił się do żywieckiego Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o skontrolowanie torów łuczniczych. To pokłosie incydentu ze strzałą, która uszkodziła przednią szybę wozu strażackiego.


Zaskoczenie w Czernichowie, Jeleśni i Milówce

TRZY BUDŻETY NA „NIE”

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach poinformowała o wydanych przez nią opiniach do wykonania budżetów przez samorządy. Na Żywiecczyźnie negatywną opinię otrzymały aż trzy gminy!


Ogromny sukces sztangisty

MISTRZ POLSKI!

Ten rok należy do wyjątkowych dla sztangistów TS Czarni-Góral Żywiec. Jakub Urban zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów do 23 lat!

 

 


Ósmy tytuł Sebastiana Kawy

LOT PO ZŁOTO

Sebastian Kawa – mieszkający w Międzybrodziu Żywieckim zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego – po raz kolejny został mistrzem Europy w szybownictwie!


W żywieckim MCK-u: talenty z pasją

SCENA TĘTNIŁA

Niezwykle gwarnie i muzycznie było ostatnio w żywieckim Miejskim Centrum Kultury. Wszystko za sprawą Festiwalu Artystycznego „Moja Pasja”, podczas którego prezentowały się zespoły teatralne i muzyczne.

E-wydanie