Wydanie nr 22 z dnia 4.06.2020

Fatalne skutki kiepskich pomysłów

WEHIKUŁEM W GÓRY

Pewien mężczyzna postanowił wybrać się w góry czterokołowym wehikułem domowej roboty. Skończyło się tak, że z opresji musieli go ratować goprowcy.

 

 

 

 

 

 

 


Wpadka biznesmenów

ZATRZYMANI ZA ŁAPÓWKĘ

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku dwóch biznesmenów, z których jeden wręczył drugiemu łapówkę za pozytywne załatwienie spraw urzędowych między innymi w Urzędzie Miejskim w Żywcu.


Szlaban dla motorówek

NA JEZIORA WRACA CISZA

Ponad pół roku temu na jeziorach Żywieckim i Międzybrodzkim przestał obowiązywać zakaz pływania dla motorówek. Teraz to się zmieni.


Gmina Jeleśnia: zamiast GOK-u i biblioteki

BĘDZIE GCK?

W Jeleśni zanosi się na sporą rewolucję w kulturze. Z początkiem 2021 roku powstać miałoby Gminne Centrum Kultury w miejsce obecnych Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej. Chodzi o oszczędności finansowe. Zlikwidowana zostałaby jednak część z siedmiu filii biblioteki.


W CO GRA SENATOR?

Czy senator Tadeusz Kopeć odejdzie z Porozumienia Jarosława Gowina i przejdzie do PiS? Podczas głosowania w Senacie nie zachował się lojalnie wobec Jarosława Gowina. Co więcej, w swoim życiorysie na oficjalnej stronie internetowej Senatu ma wpis: „Należy do Prawa i Sprawiedliwości”.

 

 

 

 

 

 


Z Pietrzykowic przez Stany do Francji

KINGA ZAGRA W FC NANTES!

Niespełna 23-letnia bramkarka Kinga Szemik, rodem z Pietrzykowic, zagra we francuskiej 2. lidze futbolowej w FC Nantes!

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyjątkowa edycja konkursu o Żywieckie Serca

FESTIWAL W SIECI

Organizatorzy 51. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu poinformowali, że tegoroczna edycja odbędzie się online i dotyczyć będzie konkursu kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych i instrumentalistów.

E-wydanie