Wydanie nr 23 z dnia 10.06.2020

Gdy umiera pacjent – trzyma go za rękę

RUDOWŁOSY ANIOŁ

Straciła najbliższych, walczyła o pacjentów i wygrała własną walkę z Sars-CoV-2, którym zaraziła się w ośrodku opieki długoterminowej w Czernichowie, gdzie jest opiekunką medyczną. Mimo tego wszystkiego zyskała pewność, że chce zostać zawodową pielęgniarką.

 

 

 

 

 


Czernichów: sanepid wytyka nieprawidłowości

AD-FINEM W KWARANTANNIE

Nie minął nawet miesiąc od całkowitej ewakuacji Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie, a na horyzoncie pojawiło się ponownie zagrożenie zakażeniami. W ośrodku jeden z pensjonariuszy miał kontakt z osobą zakażoną.


Po zamknięciu części oddziałów

SZPITAL STRACI?

Przez blisko miesiąc w Szpitalu Powiatowym w Żywcu zamknięta była izba przyjęć i kilka oddziałów. Wiązało się to z tym, że nie przyjmowano tam pacjentów. Czy będący w tragicznej sytuacji ekonomicznej jedyny szpital na Żywiecczyźnie straci na tym finansowo?


Dwa groźne wypadki

ŚMIERTELNA CZOŁÓWKA

Na żywieckich drogach doszło ostatnio do dwóch bardzo poważnych wypadków. Niestety, jeden skończył się tragicznie.


Co z planami budowy ciepłowni/spalarni w Wieprzu?

PROCEDURY TRWAJĄ

Do końca sierpnia wójt gminy Radziechowy-Wieprz Maciej Mika ma rozpatrzyć wniosek spółki Beskid Żywiec, która stara się o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne (RDF) w Wieprzu.


Ogień w Pietrzykowicach

SPŁONĄŁ ZABYTEK

Spłonął zabytkowy budynek stojący u zbiegu ulic Kościuszki i Zdrojowej w Pietrzykowicach. Praktycznie cały dom, włącznie ze strychem, wypełniony był różnymi ubraniami.


CIEMNO NA EKRANACH

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Żywiecczyzny, którzy korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej, zostali zaskoczeni, gdy okazało się, że zamiast połowy programów widzą na ekranie ciemny obraz z napisem „brak sygnału”.


Jeśli jeszcze raz nabałaganicie w moim domu…

TO PISAŁEM JA, JELEŃ

Na przystankach autobusowych w Soli Kiczorze pojawiły się nietypowe tablice z apelem, aby nie śmiecić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CORAZ NAS MNIEJ

O ponad 600 osób w ciągu roku zmniejszyła się liczba mieszkańców powiatu żywieckiego. To już kolejny rok, gdy Żywiecczyzna się „kurczy”, a tempo zmniejszenia liczby ludności jest niestety coraz większe.


Koniec kobiecych rozgrywek

UTRZYMAŁY SIĘ!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu kobiecych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Dla naszego regionu najważniejszą informacją jest to, że Mitech Żywiec będzie kolejny rok grał w Ekstralidze!

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie