Wydanie nr 23 z dnia 6.06.2019

Burmistrz kontra starosta i wójtowie

SPÓR O POCZEKALNIĘ

Wiele osób z Żywca, Żywiecczyzny i turystów zwraca uwagę na krótki czas otwarcia poczekalni żywieckiego dworca autobusowego. Burmistrz Antoni Szlagor podkreśla, że dworzec jest w rękach prywatnych i proponuje, aby to powiat i gminy dołożyły się do dłuższego czasu otwarcia poczekalni.

 


Zielone światło dla motorówek, protest wędkarzy

KONIEC CISZY

Radni powiatu żywieckiego uchylili uchwałę o zakazie używania łodzi motorowych na Jeziorach Żywieckim i Międzybrodzkim. Sprawa już wzbudza wiele kontrowersji. Protest wystosował Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej.


Żywiec: z tortem wolności

CZERWCOWA ROCZNICA

4 czerwca minęła 30. rocznica pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po drugiej wojnie światowej. W 1989 roku w wyborach do Sejmu mandaty poselskie uzyskali pochodzący z Żywiecczyzny: Michał Caputa z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i Czesław Kastelik z listy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W Żywcu rocznicę świętowano nietypowo.


Zagwozdka w gminie Łękawica

GOK DO LAMUSA?

Zanosi się na to, że Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy niebawem przestanie istnieć. Jeżeli tak się stanie, ma to pozostać bez wpływu na zakres działalności kulturalnej.


Radni gminy Ślemień musieli głosować

STRACI PRACĘ

Przez dwie sesje Rady Gminy Ślemień ciągnęła się sprawa zgody na zwolnienie z pracy radnego Bogumiła Hilarowicza. Został on zwolniony z Zespołu Szkół w Ślemieniu, gdzie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego.

 

 

 


Koszarawa: od lipca podwyżka za śmieci

O 62 PROCENT!

W Koszarawie odbiór śmieci nie będzie już tak tani jak dotychczas. Z początkiem lipca opłata ta wzrośnie tam aż o ponad 62 procent!


Pewel Mała: nocna akcja

POŻAR STOLARNI

Aż piętnaście strażackich zastępów brało udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w sobotę, 1 czerwca, w zakładzie stolarskim przy ulicy ks. Kolinka w Pewli Małej. Zgłoszenie nadeszło o 21.20.


Napisali list do wiernych

BISKUPI SIĘ WSTYDZĄ

W niedzielę, 26 maja, wierni wysłuchali listu, w którym biskupi odnieśli się do skandali seksualnych z udziałem duchownych. Przyznali, że są one źródłem wielkiego wstydu i zgorszenia.


65 lat KGW w Okrajniku

ŚWIĘTO GOSPODYŃ

Koło Gospodyń Wiejskich z Okrajnika świętowało ostatnio jubileusz 65-lecia.

 

 

 

 

 

 


Po dziesięciu sezonach w Ekstralidze

MITECH SPADA…

To na pewno smutny dzień dla żywieckiego sportu. Kobieca drużyna piłki nożnej Mitech Żywiec, na kolejkę przed końcem sezonu, spada z Ekstraligi do I ligi.

E-wydanie