Wydanie nr 23 z dnia 7.06.2018 r.

Cięcina: przygnieciony przez ciągnik

LEŚNY DRAMAT

Dramatem zakończyła się zwózka drewna z masywu leśnego w Cięcinie. Pracownik został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

 

 

 

 


Via Carpatia zagraża obejściu Węgierskiej Górki?

SZLAG TRAFIA!

Coraz więcej mieszkańców denerwuje ślimaczące się postępowanie przetargowe na budowę odcinka drogi ekspresowej S1, tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki. Oliwy do ognia dolewa przekładanie terminów na otwarcie ofert. Dodatkowo ciśnienie podnoszą wielu osobom doniesienia, że na część inwestycji drogowych w Polsce nie będzie pieniędzy, bo finanse zostaną „przerzucone” na budowę Via Carpatia.


Bunt w Moszczanicy

„NIE” DLA MASZTU

Grupa mieszkańców żywieckiej dzielnicy Moszczanica ostro sprzeciwia się planom budowy masztu telefonii komórkowej i stacji bazowej. Zarząd firmy Play uspokaja tymczasem, że promieniowanie radiowe nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

 

 

 


Ile kosztują mieszkańców?

NASZE DROGIE SPÓŁKI

Prawie 600 osób pracuje w pięciu spółkach miejskich w Żywcu. Koszt utrzymania w nich zarządów i administracji w 2017 roku wyniósł ponad 8,9 mln zł! Do tego dochodzi wydane ponad 720 tys. zł na rady nadzorcze. Czy to przypadkiem nie za dużo?


Glinka: marzenia o chodniku

MUSZĄ SKAKAĆ PO ROWACH

W Glince coraz bardziej upominają się o chociażby kilkaset metrów chodnika wzdłuż niebezpiecznego odcinka drogi powiatowej. Bez niego w wielu miejscach pieszym wypada wręcz skakać do rowu.

 

 

 

 


Z pijanym żeglarzem co zrobimy…

GORZAŁA NA POKŁADZIE

„Z pijanym żeglarzem co zrobimy…” – tymi słowami zaczyna się słynny utwór szantowy. Autorzy piosenki pomysłami, nawet drastycznymi, sypią jak z rękawa. A co nad beskidzkimi jeziorami robi się z ochlaptusem za sterem? Na razie… niewiele.


OSOBOWOŚCI WYBRANE

W Żywcu już po raz trzynasty odbyła się gala Koalicji Marek Ziem Górskich. Tytuł ambasadora ziem górskich otrzymał wybitny muzyk i regionalista, Jan Brodka z Żywca.

 

 

 

 

 


Dla „krzesełek” na Okrągłe i Szczytkówkę

JEST PLAN

Po latach oczekiwań, jest zielone światło dla budowy wyciągów krzesełkowych w Złatnej na Okrągłe i w Ujsołach na Szczytkówkę. Ponoć są już pierwsze rozmowy z inwestorami.


Dzień Dziecka na Żywiecczyźnie

ALE FAJNIE!

Przez dwa weekendy na Żywiecczyźnie nie brakowało imprez poświęconych najmłodszym z okazji Dnia Dziecka. Były gry, konkursy, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji.

 

 

 

 

 


Jedni by chcieli, inni nie

WYBIEG DLA PUPILÓW CZY… PSIA UBIKACJA?

Wiosną 2016 roku sporo mówiło się o utworzeniu wybiegu dla psów na terenie Żywca. Minęły dwa lata, a przybytek nie powstał. Dlaczego?


Szkolne siatkarki z Żywca silne w województwie

SREBRO I BRĄZ!

Dobiegły końca zmagania w szkolnych rozgrywkach siatkówki. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej w Żywcu zostały wicemistrzyniami Śląska, a ich starsze koleżanki z liceum sięgnęły po brąz!

E-wydanie