Wydanie nr 24 z dnia 13.06.2019

Góra Żar: wypadek paralotniarza

NA PLECY Z WYSOKOŚCI

Najpierw odbył lot paralotnią, a potem śmigłowcem. Niestety, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. W poniedziałek, 10 czerwca przed 15.00, doszło do wypadku na górze Żar.

 

 

 

 


10 gmin z dotacjami, Węgierska Górka – bez

JAK TO SIĘ STAŁO?

Ponad 55 milionów złotych kosztować ma projekt „Słoneczna Żywiecczyzna”, z którego mieszkańcy dostaną dotacje do instalacji urządzeń z energii odnawialnej. Projekt będzie możliwy dzięki pozyskaniu ponad 52 mln zł przez Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu, do którego należy 11 gmin. Ale pieniądze przeznaczone będą na 10 samorządów, bo nie dostanie ich gmina Węgierska Górka. Dlaczego?


Awantura o tomograf (cd.)

BĘDZIE KONKURS!

Stanowczy protest władz powiatu żywieckiego poskutkował! W najbliższym czasie Narodowy Fundusz Zdrowia ma ogłosić dodatkowe konkursy na badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, w tym i na powiat żywiecki!

 

 


Zamieszanie na linii Milówka – Zwardoń

NAGŁA ZMIANA PLANÓW

Niezłe zamieszanie zrobiła na początku czerwca spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Jeszcze 31 maja widniały u niej informacje, że od 10 czerwca do 19 lipca zamiast pociągów od Milówki do Zwardonia pojadą zastępcze autobusy.

 

 

 

 


Wybór wykonawcy unieważniony

FATUM NAD OBEJŚCIEM

Do białej gorączki doprowadziły wielu mieszkańców Milówki, Ciśca i Węgierskiej Górki wieści o kolejnych problemach z przetargiem na wyłonienie wykonawcy budowy odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki.


Gmina Jeleśnia: dostanie o 300 złotych mniej

UTRACONA DIETA

Radni gminy Jeleśnia większością głosów zdecydowali, że Władysław Gruszka, będący jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Gminy Jeleśnia i sołtysem Sopotni Małej, nie otrzyma dwóch diet.

 

 

 

 

 


Dlaczego nie można wjeżdżać codziennie?

KOLEJKA DO ŹRÓDEŁKA

W Dolinie Zimnika w gminie Lipowa bije popularne źródełko, z którego zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie korzystają. Przy asfaltowej drodze u wlotu doliny stoi jednak zakaz wjazdu zaopatrzony w tabliczkę, z której wynika, że zmotoryzowani miłośnicy wody z samego serca gór mogą podjechać do źródełka tylko w piątki i soboty między 13.00 a 18.00.


Piłkarskie zagadki rozwiązane

KTO Z AWANSEM, KTO SPADA?

Chociaż sezon piłkarski na Żywiecczyźnie jeszcze nie dobiegł końca, już wiadomo, kto awansuje do Ligi Okręgowej i A klasy, a kto spadnie do B klasy.


Młode zdolne z „Ekonoma”

BIZNESWOMAN

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo BATO, które działa w żywieckim Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, wzięło udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2019 w Warszawie.


Żywiec: pół tysiąca muzykantów!

ZAGRZMIAŁY ORKIESTRY

Trzynaście orkiestr z Żywiecczyzny wzięło udział w 21. Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Żywcu.

E-wydanie