Wydanie nr 24 z dnia 14.06.2018

MITECH ZAPRASZA NA MUNDIAL W ROSJI

W aktualnym numerze „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” – wyjątkowa wkładka dla wszystkich miłośników futbolu zarówno światowego, jak i lokalnego. Na czterech stronach znajdziecie terminarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, z miejscem na wpisywanie wyników, oraz informacje o żywieckim Mitechu!


Uwaga przy parkowaniu!

NERWY POD MARKETEM

Pochodzący z Ukrainy mieszkaniec Żywca wybrał się na zakupy do miejscowego marketu Aldi. Kupił marchewkę, śmietanę i butelkę wody, za co przy kasie zapłacił 6,53 zł. Niewiele brakowało, by do tego interesu musiał dołożyć jeszcze 70 zł.

 

 


Międzybrodzie Bialskie: śmigłowcem do szpitala

SPADŁ Z DACHU

Mężczyzna runął z dachu. Wypadek wyglądał bardzo poważnie i sprowadzono na miejsce śmigłowiec. Na szczęście skończyło się na strachu.


Wyświetlacze tylko z jednej strony

GORSZA CZĘŚĆ CIŚCA?

Kilka tygodni temu na głównej drodze przebiegającej przez Cisiec stanęły dwa wyświetlacze prędkości. I… pojawiły się kontrowersje, po której stronie jezdni mają stać.

 

 

 

 


Żywiec: urzędnicy odejdą?

RATUSZ ZACISKA PASA

Władze miejskie Żywca szukają oszczędności. Samorządowcy dokonali znacznych cięć w tegorocznym budżecie na około 3,1 miliona złotych. Jedne z większych redukcji dotyczą Urzędu Miejskiego.


Korbielów: auta najeżdżają i…

STUDZIENKI NIE DAJĄ SPAĆ!

Niby nic wielkiego, ale potrafi zdenerwować. Chodzi o hałasujące studzienki wbudowane w jezdni drogi wojewódzkiej biegnącej przez Korbielów. Miejscowi nie kryją bezsilności i wściekłości, że ponoć nic nie da się z tym zrobić.

 

 

 


Sól Kiczora: gmina nie dała, więc zrobią sami

„IMIENINY” ZA 0 ZŁ

Stowarzyszenie Sólkiczora.pl nie otrzymało dotacji z gminy Rajcza na jeden ze swoich projektów. Zdaniem wójta, organizacja we wniosku nie uwzględniła bowiem sołtysa i Rady Sołeckiej, a powinna to zrobić z uwagi na tytuł projektu.


Co się stało w Żabnicy?

WODNY PROBLEM

W Żabnicy znowu pojawiły się problemy z wodą. Przez kilka dni nie było jej w kranach części mieszkańców oraz w Szkole Podstawowej. Co się stało?

 

 

 

 

 

 


Urzędnicy swoje, mieszkańcy swoje

PINDELÓWKA WCIĄŻ BEZ DROGI

Mimo że gminni urzędnicy solennie zapewniają mieszkańców Pindelówki, iż droga dojazdowa do ich domów powstanie już niebawem, ci ostatni jednak nie bardzo w to wierzą.


Napisał i wygrał!

ELEKTRONIK-LITERAT

17-letni Krzysztof Bizoń z Pietrzykowic, uczeń technikum elektronicznego w żywieckim „Mechaniku”, wygrał V Ogólnopolski Konkurs im. Fiodora Dostojewskiego!

 

 

 

 

 


Wielki jubileusz Żywca

TYDZIEŃ ŚWIĘTOWANIA!

Tydzień od 18 do 24 czerwca będzie stać w Żywcu pod znakiem wielu imprez związanych z obchodzonym w tym roku jubileuszem 750-lecia miasta. Uświetni go między innymi koncert zespołu Golec uOrkiestra!


Łucznicy zjechali do Żywca

TALENTY I NADZIEJE

Przez trzy dni ponad 250 łuczników z Polski, Ukrainy, Republiki Czeskiej i Słowacji rywalizowało w Żywcu podczas 13. Międzynarodowego Pucharu Beskidów oraz I Children Poland – Żywiec Cup.

E-wydanie