Wydanie nr 24 z dnia 18.06.2020

Po raz trzeci w Pietrzykowicach

ZNOWU POŻAR

Dziewięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru drewnianego budynku przy ulicy Wesołej w Pietrzykowicach. Spłonął nieużywany od kilku lat lokal gastronomiczny.


Postulaty do władz Żywca

KONTROWERSJE WOKÓŁ 5G

Koalicja Polska Wolna od 5G zwróciła się z petycją do Rady Miejskiej w Żywcu, by podjęła uchwałę w sprawie ochrony przed – jak to określono – „elektroskażeniem”, czyli wprowadzeniem w tym mieście nadajników 5G.


Ślemień: wójt milczy od pół roku

MURAWA BUBEL

Jesienią ubiegłego roku pojawiły się uwagi co do stanu sztucznej murawy na przyszkolnym boisku w Ślemieniu. Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Jurczak poprosił wójta Jarosława Krzaka, aby zobowiązał firmę do poprawienia murawy. Jak i czy w ogóle rozwiązano ten problem?


Gmina Rajcza: zawalczyli o prezesa

NIE ODCHODŹ!

Wicewójt gminy Rajcza Jerzy Motyka postanowił zrezygnować z funkcji prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Gminy Rajcza. Dwa dni po ogłoszeniu decyzji do jego domu przyjechały delegacje strażaków, prosząc, by zmienił decyzję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Unieważniona obniżka opłaty za żłobek

WOJEWODA SIĘ ZAPĘTLIŁ?

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zapowiedział, że pójdzie do sądu z wojewodą śląskim. Chodzi o opłatę za żłobek.


Żywiecczyzna walczyła z nimi nie raz

DZIEJOWE ZARAZY

Przez stulecia nie tylko Europę i Polskę, ale także Żywiecczyznę dziesiątkowały zarazy. Do dziś w wielu miejscach naszego regionu przypominają o tym figury upamiętniające te tragiczne wydarzenia.


Są kilogramy, będą tony karmy!

PREZENT DLA PSIAKÓW

Dzięki prezesowi internetowej platformy edukacyjnej GLM Trades oraz Wydawnictwu Prasa Beskidzka, które wydaje między innymi „Żywiecką Kronikę Beskidzką”, pieski znajdujące się pod opieką bielsko-żywieckiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” z Rajczy otrzymały w prezencie 90 kilogramów karmy.


„Pan Ulotka”: – Czego więcej do szczęścia potrzeba?

12 LAT W TERENIE

Chociaż nie jest politykiem, artystą ani znanym sportowcem, na Żywiecczyźnie należy do jednych z bardziej rozpoznawalnych osób. Łukasz Eichner, do którego przylgnęło określenie „Pan Ulotka”, 13 czerwca obchodził 12. rocznicę pracy w branży kolportażu ulotek i innych materiałów reklamowych.

 

 

 

 

 

 


Łękawica: społecznik znów zasadził

KLONY, BRZOZY, ŚWIERKI

W łękawickim parku pojawiło się kilkadziesiąt nowych drzewek. To klony, brzozy białe i świerki. – Łącznie jest ich około trzydziestu – mówi Wojciech Magiera z Łękawicy, który kupił sadzonki za własne pieniądze i sam je posadził.

 

 

 

 

 

 

 


Dobry występ Łucznika

JUNIORZY NA KORTACH

Na kortach Tenis Parku Żywiec 1918 rozegrano zawody WTK – U18, czyli juniorów, w tenisie ziemnym. Udanie zaprezentowali się w nim zawodnicy LKS-u Łucznik Żywiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lipowa: kapelusz już bez wyrwy

MURAL JAK NOWY

Odsłonięty w maju ubiegłego roku mural w Lipowej zaczął się łuszczyć. Powodem była niewłaściwie przygotowana ściana. Fachowcy ścianę naprawili, a mural został namalowany na nowo. Prace niedawno się skończyły.

E-wydanie