Wydanie nr 25 z dnia 19.06.2019

Szpital bez rentgena, USG, tomografu i rezonansu?

TO JEST CHORE!

Spółka Helimed, która na terenie Szpitala Powiatowego w Żywcu i na jego rzecz prowadzi Centrum Diagnostyczne, wycofuje się ze swojej działalności od 1 sierpnia! Oznacza to, że szpital znajdzie się w dramatycznej sytuacji. No bo jak leczyć pacjentów, gdy nie można postawić diagnozy przy pomocy aparatu rentgenowskiego czy tomografu lub rezonansu magnetycznego?


RUNĘLI

Tandemowy lot paralotnią, który wystartował z Żaru w Międzybrodziu Żywieckim, skończył się upadkiem. Stało się to w czwartek, 13 czerwca po południu.


Międzybrodzie Bialskie: czy grozi tu katastrofa?

ŻYCIE NA OSUWISKU

Osuwisko w przysiółku Łaski w Międzybrodziu Bialskim wciąż jest aktywne. Na Facebooku pojawił się niedawno artykuł, który określa je jako „potencjalnie największe zagrożenie katastrofą we współczesnej Polsce”. Co na to ekspert z Państwowego Instytutu Geologicznego?

 


Rajcza: dramatyczna sytuacja w zakładzie opiekuńczym

KONTRAKT NAS DOBIJA

Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Rajczy znalazł się w katastrofalnej sytuacji finansowej. Sprawę pogarsza fakt, że od lipca placówka będzie miała obniżony kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co skutkuje likwidacją ośmiu łóżek.

 

 


Burmistrz Żywca senatorem?

PRZEDWYBORCZE PRZYMIARKI

Jesienią czekają nas wybory do Sejmu i Senatu. Kto zamierza wybrać się na Wiejską i reprezentować między innymi Żywiecczyznę?


Odstawił rywali – w skokach i w biegach

FENOMENALNY BARTEK

Dobry występ odnotowali lekkoatleci z MKS-u Żywiec podczas Międzynarodowego Mityngu Beskidianathletic w Bielsku-Białej. Fantastycznie spisał się zwłaszcza Bartłomiej Birecki.

 

 

 

 


TAK SIĘ BAWIŁ ŻYWIEC!

Było wszystko jak należy. Docenienie żywczan i nie tylko, znakomita zabawa dla młodzieży z kolorami i zumbą, świetna muzyka oraz zbiórka krwi. Tak w wielkim skrócie wyglądały tegoroczne Dni Żywca.


Ujsoły: recytowali twórczość Wawrzyńca Hubki

SŁOWNE POTYCZKI

W Ujsołach odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Wawrzyńca Hubki, nieżyjącego poety ze Złatnej.

 

 

 

 

 

E-wydanie